Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1377496 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Co robić w przyszłości?

Każdy z nas ma jakiś problem, którego nie potrafi albo nie wie jak go rozwiązać. Jeżeli coś Cię trapi, nie krępuj się pisz otwarcie... na pewno ulży Ci na sercu.

Co robić w przyszłości?

Nieprzeczytany postprzez emlo9999 » 22 Paź 2012, 22:24

Witam,

Mam tu trochę poważną sprawę i jeśli poświęcicie mi chwilę i zechcielibyście pomóc mi wybrać co robić byłbym wdzięczny. Mianowicie sytuacja wygląda tak: Do ostatniej klasy gimnazjum miałem czerwony pasek, nauka nie sprawiała mi problemu i pozostały czas spędzałem przy komputerze. Gdy znudziłem się graniem zacząłem zarabiać w internecie. Zarobiłem ok. 400 zł w 2 miesiące lecz dostałem bana i już nie miałem motywacji do dalszej pracy. Próbowałem również uczyć się programowania lecz gdy dochodziłem do trudniejszych elementów traciłem chęci. Teraz chodzę do 1 liceum i jak dostałem kilka trójek to zacząłem się zastanawiać. Aby w moim liceum mieć czerwony pasek jest trochę ciężko bo jest kilku nauczycieli którzy dużo wymagają, ale są to okropne przedmioty (geografia, polski, biologia). Chciałbym się was poradzić co robić, jeżeli macie jakąś wiedzę lub doświadczenia zechciejcie się nimi podzielić.

1. Nauka konkretnego przedmiotu/ów - Interesują mnie - matematyka, fizyka i informatyka. Chciałbym po prostu uczyć się sam jakiegoś przedmiotu. Myślałem o mechatronice, a jeżeli nie dałbym rady to informatyka. Ale jako że teraz wszyscy idą na te kierunki później może być nieciekawie. Wpadłem na pomysł aby znaleźć jakiś niszowy kierunek związany z tymi przedmiotami i na nim się skupić - jakieś propozycje?

2. Studia za granicą - jakoś nie jestem patriotą i z chęcią opuścił bym Polskę, jakie są wasze doświadczenia, co słyszeliście o takich studiach? Co powinienem robić by dostać się na takie studia? (Oby nie bardziej zacofany kraj od Polski :P)

3. Zarabianie w internecie - myślę że mógłbym ponownie zarabiać. Co więcej mógłbym połączyć to z którąś z innych opcji, bądź po prostu zbierać.

Wyżej podałem te bardziej pozytywne opcje :D, jeżeli nie będzie sensu z nich korzystać zostaje mi to:

3. Za rok przeprowadzam się do nowego domu, będzie w nim takie małe pomieszczenie 2x1.5 i wymyśliłem sobie żeby zrobić tam epicki pokój do grania. Robiąc go musiałbym wykorzystać informatykę i elektronikę w praktyce.

4. Streamowanie gier - mam jako takie znajomości, które mógłbym wykorzystać aby rozpocząć to przedsięwzięcie.

5. Interesuję się i jestem zafascynowany E-sportem. Jak myślicie w jaki sposób mógłbym się zbliżyć do tej dziedziny (nie lubię dużo mówić więc komentowanie odpada :P)

6. Chyba najgorsza opcja - opierdzielać się jak teraz xD.

Wrzucam to na kilka forów więc liczę na liczne i zróżnicowane wypowiedzi. Jutro wyjeżdżam do Berlina na 4 dni więc przeczytam i opowiem jak wrócę.

emlo9999

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Co robić w przyszłości?

Nieprzeczytany postprzez kasian85 » 24 Paź 2012, 12:34

Ja bym wybrała na Twoim miejscu informatykę:) Oczywiście musi Cię to interesować. Kilku moich znajomych informatyków całkiem dobrze sobie radzi.

kasian85

Co robić w przyszłości?

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 24 Paź 2012, 12:34

Awatar użytkownika
mgirl

Co robić w przyszłości?

Nieprzeczytany postprzez BeB » 26 Paź 2012, 01:42

emlo9999 napisał:
1. Nauka konkretnego przedmiotu/ów - Interesują mnie - matematyka, fizyka i informatyka. Chciałbym po prostu uczyć się sam jakiegoś przedmiotu. Myślałem o mechatronice, a jeżeli nie dałbym rady to informatyka. Ale jako że teraz wszyscy idą na te kierunki później może być nieciekawie. Wpadłem na pomysł aby znaleźć jakiś niszowy kierunek związany z tymi przedmiotami i na nim się skupić - jakieś propozycje?

2. Studia za granicą - jakoś nie jestem patriotą i z chęcią opuścił bym Polskę, jakie są wasze doświadczenia, co słyszeliście o takich studiach? Co powinienem robić by dostać się na takie studia? (Oby nie bardziej zacofany kraj od Polski :P)

3. Zarabianie w internecie - myślę że mógłbym ponownie zarabiać. Co więcej mógłbym połączyć to z którąś z innych opcji, bądź po prostu zbierać.

Wyżej podałem te bardziej pozytywne opcje :D, jeżeli nie będzie sensu z nich korzystać zostaje mi to:

3. Za rok przeprowadzam się do nowego domu, będzie w nim takie małe pomieszczenie 2x1.5 i wymyśliłem sobie żeby zrobić tam epicki pokój do grania. Robiąc go musiałbym wykorzystać informatykę i elektronikę w praktyce.

4. Streamowanie gier - mam jako takie znajomości, które mógłbym wykorzystać aby rozpocząć to przedsięwzięcie.

5. Interesuję się i jestem zafascynowany E-sportem. Jak myślicie w jaki sposób mógłbym się zbliżyć do tej dziedziny (nie lubię dużo mówić więc komentowanie odpada :P)

6. Chyba najgorsza opcja - opierdzielać się jak teraz xD.

Wrzucam to na kilka forów więc liczę na liczne i zróżnicowane wypowiedzi. Jutro wyjeżdżam do Berlina na 4 dni więc przeczytam i opowiem jak wrócę.

1. Automatyka maszyn, w tym nigdy nie zabraknie miejsc pracy bo maszyny są i będą zawsze, nawet zwykłą mikrofalówkę ktoś musi zaprogramowac. Poza tym z informatyką jest podobna sytuacja. Weź pod uwagę też że teraz studentów jest dużo więc jeżeli nie będziesz dobry w swoim kierunku to i tak zostaniesz bezrobotnym bez względu na to jaki kierunek to będzie wiec nie patrz w kategoriach aa informatyka dużo osób to nie idę.

2. Powinieneś dobrze zdać maturę i jeżeli chodzi o najpoważniejsze uczelnie to mieć dużo pieniędzy ponieważ w innych krajach studiowanie nie jest opłacone przez państwo tak jak u nas.(mówię o poważnych uczelniach, bo zdanie mam takie, żeby wyjeżdżać do innego kraju tylko po to by studiować na wyższej szkole strzyżenia owiec to się mija z celem)

3.1 Jeżeli jest szansa na rozwinięcie tego twojego biznesu to można spróbować, nawet trzeba. Jeżeli masz zarabiać 200 PLN miesięcznie to potraktuj to jako hobby a nie poważne zajęcie bo tyle to możesz dorobić na waciki a nie duże pieniądze.

3.2 Już nie przesadzaj, poskładać komputer, podłączyć kable, ustawić wszystko potrafią już srednio rozgarnięci gimnazjaliści.

4. Pomysł ok ponieważ jest moda na streamowanie gier, ale co ty byś chciał streamować niby?

5. Na gracza jesteś za stary żeby zaczynać, organizatorem tez raczej nie zostaniesz bo i po co, możesz zostać sponsorem.

6. Nie opierdzielasz się tylko jesteś klasycznym nastolatkiem.

BeB