Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1382862 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

t

Co robić w czasie wolnym.

Każdy z nas ma jakiś problem, którego nie potrafi albo nie wie jak go rozwiązać. Jeżeli coś Cię trapi, nie krępuj się pisz otwarcie... na pewno ulży Ci na sercu.

Nieprzeczytany postprzez type » 26 Kwi 2013, 15:54

Teraz studiuje zaocznie, na pierwszym roku na politechnice. Nauki trochę jest, ale mam dużo wlonego czasu na tygodniu. Chciałbym iść do pracy. Mógłbym pracować w mieście gdzie są studia, ale taki świeżak jak ja to by mógł co najwyżej roznosić ulotki, MC donald, Tesco. takie sprawy, Dajmy na to w MC zarobię 1000, za wynajem zapłacę 500zł, studia, 400, i nie dostanę 200zł stypendium, scojalnego. Czyli mój bilans wyjdzie 100zł do przodu. Generalnie nie opłaca się. W rodzinnym mieście też pracy nie ma. Mam kilku znajomych co pracowali i studiowali. 3/3 rzuciło studia nie dali rady, a byli dość zdolni, dostali się na najlepsze uczelnie dziennie, ale 1 kolega poszedł do pracy, i pracował w systemie 4 brygadowym, czasami musiał w soboty i niedziele iść do pracy, rzecz jasan musiał z czegoś zrezygnować. 2 pracuje jako przedstawiciel handlowy, min 10 h w drodze, plus dodatkowo wieczorami musi się przygotować na następny dzień. Wyjeżdza o 8 rano wraca po 18, coś zje itp. musi napisać kierownikowi sprawozdanie. Jest już wieczó, a przecież trzeba się wyspać, aby na następny dzień nie spowodować wypadku. 3 kolega rozkręcił firmę remontowo-budowlaną o ojcem, po dniu był taki zmęczony, ze nie miał czasu na naukę. Dochodzę do wniosku, że najlepiej mają ludzie ze znajomościami. Przykłądowo kolega z obecnych studiów. Pracje w biurze z ludxmi po stuiach on ledwo zaczął zarobi 3k do ręki, a dostał się do roboty, bo prezes firmy to kolega jesgo ojca. Przerypane. Gdybym znalazł nawet pracę na pełen etat, to pewnie bym nie dał rady bo mimo że to studia zaoczne, trzeba się uczyć. Jedyne co mi przychodzi na myśl to prowident. po prstu, ktoś chce pożyczke dzwoni do mnie, ja jadę i udzielam, i raz, dwa w tygododniu jeżdzę po ludziach i zbieram raty. Praca taka trochę na luzie nie w pełnym wymiarze godzin, spokojnie bym trochę zarobił i studiował. Wysłałem CV narazie cisza, może ktoś już po znajomości został przyjęty? MAcie jakieś pomysły jak zarobić, ale jednocześnie mając czas na studia.

type

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez Black Haze » 26 Kwi 2013, 16:25

Twój temat powinien nosić nazwę "Moje wymówki: co zrobić, aby nie pracować i dalej ciągnąc kasę od rodziców"

Dajmy na to w MC zarobię 1000, za wynajem zapłacę 500zł, studia, 400, i nie dostanę 200zł stypendium, scojalnego. Czyli mój bilans wyjdzie 100zł do przodu. Generalnie nie opłaca się.

Będziesz sam opłacał sobie studia i mieszkanie i nie opłaca się? Ciągnąć kasę od rodziców się opłaca, tak?

Po co wybrałeś studia zaoczne? Studia zaoczne wybierają osoby, które muszą pracować i nie mają czasu na studia dzienne. A Ty chodzisz sobie do szkoły w weekendy i jeszcze wybrzydzasz z pracą.

3 kolega rozkręcił firmę remontowo-budowlaną o ojcem, po dniu był taki zmęczony, ze nie miał czasu na naukę.

Oooo, jaki biedny. No jak się pracuje to się jest zmęczonym. Dodatkowo w dorosłym życiu nie dość, że wraca się po pracy to nie czeka na Ciebie nauka, ale milion obowiązków, trzeba obiad ugotować, w domu posprzątać, dziećmi się zająć. Niesamowite, że ludzie w ogóle pracują.

Studiujesz zaocznie, możesz podjąć KAŻDĄ pracę, która nie wymaga pracy w każdy weekend. Wystarczy chcieć.
"Million stars are falling down
While
I'm
waiting
for
y o u"

Awatar użytkownika
Black Haze
Miss m-forum

• Miejscowość:Leszno
  • Pochwały:38

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 26 Kwi 2013, 16:25

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Nieprzeczytany postprzez type » 26 Kwi 2013, 16:51

Black Haze napisał:Twój temat powinien nosić nazwę "Moje wymówki: co zrobić, aby nie pracować i dalej ciągnąc kasę od rodziców"

Mógłbym je sobie sam opłacać, mam wystarczająco dużo własnych pieniędzy. Ale rodzice mi dają. Gdybym pracował, dalej by mi dawali, bo w kogo mają inwestować, w obcych ludzi? wiadomo, że we własne dziecko. co nie? W sumie to mógłbym nigy nie pracować, bo tyle mam $$, ale jestem ambitny finansowo.
Black Haze napisał:Po co wybrałeś studia zaoczne? Studia zaoczne wybierają osoby, które muszą pracować i nie mają czasu na studia dzienne. A Ty chodzisz sobie do szkoły w weekendy i jeszcze wybrzydzasz z pracą.

Bo nie mogłem wtedy dziennie. Na roku mam poniżej 80 osób, i większość wybrała z powodu "bo nie chciałem na dzienne" ja też nie chciałem bo obecne studia są na marnym poziomie, czy skończysz dziennie czy zaoczne, to nie ma najmniejszego znaczenia, czy będziesz miał w życiu dużo $$. Na roku z 5 osób pracuje na etacie. Reszta dorabia na fuchach.
Black Haze napisał:Oooo, jaki biedny. No jak się pracuje to się jest zmęczonym. Dodatkowo w dorosłym życiu nie dość, że wraca się po pracy to nie czeka na Ciebie nauka, ale milion obowiązków, trzeba obiad ugotować, w domu posprzątać, dziećmi się zająć. Niesamowite, że ludzie w ogóle pracują.

Wiesz jak wygląda praca na budowie. Pracowali po 12h dziennie. Chyba lepiej po pracy gotować obiad niż się uczyć?
Black Haze napisał:Studiujesz zaocznie, możesz podjąć KAŻDĄ pracę, która nie wymaga pracy w każdy weekend. Wystarczy chcieć.

Dobry żart. Pisałem o koledze który pracował w sysemie 1 tydzień I zmiania, kolejny II, i kolejny III zmiania. W soboę o 7 rano kończył pracę a studia zaczynały się od 8 100km od niego. JAk miał dojechać. Po za tym pisałem, że czasami musiał chodzić w soboty i niedziele.

type

Nieprzeczytany postprzez mwk1 » 26 Kwi 2013, 17:18

type napisał:W sumie to mógłbym nigy nie pracować, bo tyle mam $$

To żyj z odsetek.

type napisał:obecne studia są na marnym poziomie, czy skończysz dziennie czy zaoczne, to nie ma najmniejszego znaczenia, czy będziesz miał w życiu dużo $$.

Z Twoim podejściem i tak za dużo nie zarobisz, więc dobrze wybrałeś.

Jesteś idealnym kandydatem na kolejnego bezrobotnego w tym kraju.

mwk1

Nieprzeczytany postprzez type » 27 Kwi 2013, 17:10

Może ktoś jeszcze napisze coś ciekawego jak Black Haze?

type

Nieprzeczytany postprzez Ted » 29 Kwi 2013, 13:14

type napisał:mam dużo wlonego czasu na tygodniu.
Jak już, to "w" tygodniu.
type napisał:taki świeżak jak ja to by mógł co najwyżej roznosić ulotki, MC donald, Tesco. takie sprawy,
Zdaje Ci się. Jest masa pracy dla studencików.
type napisał:Czyli mój bilans wyjdzie 100zł do przodu. Generalnie nie opłaca się.
100zł to dla Ciebie mało hajsu? Może wróć na garnuszek rodziców? Będzie Ci wygodniej.
type napisał:W sumie to mógłbym nigy nie pracować, bo tyle mam $$, ale jestem ambitny finansowo.
Przyszedłeś się tu chwalić ile masz hajsu? Ja mam własną firmę, też mi hajsu nie brakuje, ale ogarnij się, bo wpadniesz w samozachwyt (jeżeli już nie wpadłeś).
type napisał:Może ktoś jeszcze napisze coś ciekawego jak Black Haze?
Tak, ja. Skoro dostajesz hajs od rodziców i się tym chwalisz, to po cholerę chcesz pracować skoro szukasz tylko wymówek? Żyj sobie dalej na garnuszku rodziców, ale nie zapominaj, że może przyjść kiedyś taki dzień, że nie będzie ich stać na kromkę chleba i co wtedy zrobisz skoro nie będziesz miał doświadczenia zawodowego? Twoje życie stary, ale ogarnij się trochę bo zachowujesz się jak kompletny gówniarz. Idź się chwalić gdzie indziej nierobie. ;)

Awatar użytkownika
Ted

• Miejscowość:Kraków
  • Pochwały:6

Nieprzeczytany postprzez tibliskow » 29 Kwi 2013, 17:04

Ted ma całkowitą rację. Mam wrażenie, że opisujesz tutaj swoje cudowne życie ustawionego studenciaka i chcesz się po prostu pochwalić, że możesz mieć wszystko gdzieś, podczas gdy masa studentów w Polsce ledwo wiąże koniec z końcem, a niektórzy nawet nie mogą studiować z braku pieniędzy. Studiować zaocznie i mówić o jakichkolwiek wymówkach odnośnie pracy w tygodniu ? W głowie mi się to nie mieści. Wielce Ci urągają widzę ulotki, Tesco czy fastfood. No pewnie, to praca dla plebsu. Nie życzę Ci źle, ale pamiętaj że trzeba szanować każdą złotówkę. W życiu różnie bywa...

tibliskow

• Miejscowość:Olsztyn

Nieprzeczytany postprzez filipa7 » 04 Maj 2013, 17:24

No własnie dobrze sytuowani studenci jak im siępowinie noga mają gorzej. Niż biedni, którym powineła się noga. Bo biedny już od zera zaczynał.

Jak czasami musisz głodny pójść do szkoły, jak wszyscy mają iphony, lapki a ty marzysz o kanapce. To dopiero byś się przekonał jak to jest. I to nie koniecznie z winy studenta/ucznia.

filipa7

Nieprzeczytany postprzez twixnij to » 04 Maj 2013, 17:36

filipa7 napisał:No własnie dobrze sytuowani studenci jak im siępowinie noga mają gorzej. Niż biedni, którym powineła się noga. Bo biedny już od zera zaczynał.

Jak czasami musisz głodny pójść do szkoły, jak wszyscy mają iphony, lapki a ty marzysz o kanapce. To dopiero byś się przekonał jak to jest. I to nie koniecznie z winy studenta/ucznia.

Właśnie. To jest hard, a ty gardzisz pieniędzmi nie opłaca ci się być 100 zł do przodu... ehh... i jak w Polsce ma być dobrze?!
Ted napisał:100zł to dla Ciebie mało hajsu? Może wróć na garnuszek rodziców? Będzie Ci wygodniej.

No tak niech weźmie się do roboty, zobaczy jak trudno zarobić te 100zl.

Awatar użytkownika
twixnij to

Nieprzeczytany postprzez type » 05 Maj 2013, 22:01

Mam wrażenie, że powyższe posty piszą dzieci które się cieszą ze złotówki co dostaną na cukierka. no może przesadziłem, ale nie opłacało by mi się w takim wypadku pracować aby być 100zł do przodu. Gdybym pracował nie miałbym w ogóle czasu wolnego, a teraz mam trochę. Robię dużo rzeczy, przykładam się do nauki, uczę się samodzielnie rzeczy któe mnie interesują, a których nie ma na poliechnice. Uczę się angielskiego i filozofii życia chodzę na siłownię. Gdybym poszedł do pracy na etat miałbym tylko stówkę do przodu, i by zostało mi trochę czasu na naukę na zjazdy. A gdzie czas na naukę pozostałych rzeczy? na relaks? na odpoczynek? Jak dla mnie bilans jest oczywisty nie opłaca się, a takie doświadczenie jak siedzenie na słuchawce w call center, nikt na to nie patrzy bo biorą każdego. Także wolę się sam w omu douczać niektórych rzeczy aby iść na staż/ do pierwszej pracy i już coś umieć, a nie zaczynać od parzenia kawy.Trochę czasu wolnego mi zostaje i chciałbym popracować ale nie ma jak? Ktoś pisał, że dużo pracy jest dla studentów? W mieście w któym studiuję Rzeszów nie ma pracy po studiach, tzn jest ale mało a co dopiero dla studentów.

type

Nieprzeczytany postprzez Avrukk » 05 Maj 2013, 22:51

type napisał:Mam wrażenie, że powyższe posty piszą dzieci które się cieszą ze złotówki co dostaną na cukierka.

Nigdy nie patrzyłeś na to w ten sposób, że za złotówkę można kupić pół bochenka chleba, lub porcję kartofli prawda?

Ogólnie wypowiadasz się jak jeden z typów którym za mniej niż z 15zł/h się nie opłaca nawet wstawać, a co dopiero sumiennie pracować.
type napisał:Trochę czasu wolnego mi zostaje i chciałbym popracować ale nie ma jak? Ktoś pisał, że dużo pracy jest dla studentów?

Oczekujesz stanowiska dyrektorskiego? Myślisz, że gdzie zatrudnia się studentów?
Image

Awatar użytkownika
Avrukk
Moderator

• Pochwały:11

Nieprzeczytany postprzez KarolK » 07 Maj 2013, 11:02

Jeżeli masz kasę i nie potrzebujesz pracy to zajmij się własnym rozwojem. Zainwestuj w kursy, szkolenia, książki etc. Skoro sam wiesz, że studia są na marnym poziomie to zadbaj o dokształcenie się w momencie gdy masz na to czas, możliwości i energie.

Pozdrawiam

KarolK

• Miejscowość:Warszawa

Nieprzeczytany postprzez blantowa » 08 Maj 2013, 16:19

Wiesz jesteś bardzo rozpieszczony. Myslisz, że jak będziesz pracował, to będziesz miał czas wolny? Jak Myślisz,jak dostaniesz wypłatę i zapłacisz rachunki, mieszkanie, kupisz jedzenie to ile Ci zostanie na rozrywki? Nie mówiąc już o robieniu jakichś oszczędności, odkładaniu na dom... Chociaż skoro rodzice tak inwestują w Ciebie to pewnie zechcesz z nimi zostać... Teraz nie tylko na budowie robią po 12 h, ale na budowie zarabia się dość dużo w porównaniu z Tesco czy ulotkami. W Rzeszowie nie ma pracy i nawet kursy Ci w tym mieście nie pomogą,, tylko doświadczenie lub znajomości. Mówiłeś że jak pójdziesz do pracy to rodzice nadal będą w Ciebie inwestować. Nie pomyślałeś żeby zarobione pieniądze odkładać na otworzenie działalności?

blantowa

• Pochwały:2

Nieprzeczytany postprzez type » 09 Maj 2013, 10:49

Wiem doskonale jak jest w Rzeszowie, coż, ze największe miasto w okolicy, jak w najbiedniejszym województwie. Dlatego tak jak już pisałem chciałbym iść do pracy ale takiej bardziej lajtowej, żebym nie musiał zarywać studiów bo to dla mnie też ważne.

type

Nieprzeczytany postprzez Ted » 09 Maj 2013, 11:00

No to szukaj pracy człowieku a nie siedź na forum. Nikt za Ciebie pracy nie znajdzie.

Awatar użytkownika
Ted

• Miejscowość:Kraków
  • Pochwały:6