Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1378964 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

co jest po śmierci?

W tym miejscu wypowiadamy się na tematy poważne. Nie bójmy się. Przełammy swój wstyd!

co jest po śmierci?

Nieprzeczytany postprzez curry90 » 04 Lip 2008, 14:01

Witam
czy nei zastanawialiscie sie keidys co jest po smierci? co sie dzieje z cialem i dusza?

curry90

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

co jest po śmierci?

Nieprzeczytany postprzez myraxidos » 23 Wrz 2008, 15:10

pewnie raymond moody....
Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami. — Jonathan Davis

Awatar użytkownika
myraxidos

co jest po śmierci?

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 23 Wrz 2008, 15:10

Awatar użytkownika
mgirl

Re: co jest po śmierci?

Nieprzeczytany postprzez VanessaLorca » 23 Wrz 2008, 15:13

Biblia wyjawia, że „umarli nie są świadomi niczego”. Po śmierci nie cierpią mąk w ogniu piekielnym ani nie odbywają pokuty w czyśćcu czy limbusie, ale po prostu wracają do prochu. Dlatego Słowo Boże radzi nam, póki żyjemy: „Wszystko, co twoja ręka ma sposobność zrobić, rób całą swą mocą, bo nie ma pracy ani snucia planów, ani poznania, ani mądrości w Szeolu — w miejscu, do którego idziesz” (Kaznodziei 9:5, 10; Rodzaju 3:19). „Szeol” jest dla wielu ludzi określeniem zupełnie nieznanym. Nie wiadomo dokładnie, jaki jest źródłosłów tego hebrajskiego wyrazu. Sporo religii naucza, że zmarli wciąż żyją, ale jak wyjaśnia natchnione Słowo Boże, ludzie znajdujący się w Szeolu są martwi, niczego nieświadomi. Szeol to powszechny grób ludzkości.

W Biblii słowo „Szeol” pojawia się po raz pierwszy w Księdze Rodzaju 37:35. Patriarcha Jakub, myśląc, że utracił swego ukochanego syna, Józefa, nie dawał się pocieszyć i mówił: „W żałości zstąpię do mojego syna do Szeolu!” Przekonany, że Józef nie żyje, też pragnął umrzeć i znaleźć się w Szeolu. Kiedy później nastała klęska głodu, dziewięciu pozostałych synów Jakuba chciało zabrać do Egiptu najmłodszego, Beniamina. Ale Jakub nie zgodził się na to i rzekł: „Mój syn nie pójdzie z wami, gdyż jego brat umarł i on został sam. Gdyby w drodze, którą pójdziecie, przydarzył mu się śmiertelny wypadek, to moją siwiznę sprowadzilibyście w smutku do Szeolu” (Rodzaju 42:36, 38). Te dwie wzmianki łączą Szeol ze śmiercią, a nie jakąś formą życia pozagrobowego.
''...Żadna wielka miłość nie umiera do końca. Możemy strzelać do niej z pistoletu lub zamykać w najciemniejszych zakamarkach naszych serc, ale ona jest sprytniejsza - wie, jak przeżyć...''

Jonathan Carroll — Poza ciszą

Awatar użytkownika
VanessaLorca

co jest po śmierci?

Nieprzeczytany postprzez myraxidos » 23 Wrz 2008, 15:36

biblia jest pełna niedomowien i niescislosci, dlatego kazdy moze ja interpretowac na swoj sposob..
Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami. — Jonathan Davis

Awatar użytkownika
myraxidos

co jest po śmierci?

Nieprzeczytany postprzez Kicek0 » 23 Wrz 2008, 15:49

Sztyrlic napisał:ale jeżeli już się na to decydują, to chyba jednak powód musi być bardziej poważny a przynajmniej taki musi byc dla nich.

Dla jednego powodem jest to, że mu stary poskąpił paru złotych dla innego to, że opuściła go rodzina tak for example.
Ale to chyba temat do innej dyskusji...
Spojrzała na małe płonące w sali ogniska, potem znów na Richarda.
– Lubisz koty? – spytała.
– Tak – odrzekł Richard. – Dosyć lubię.
Na twarzy Anestezji odbiła się ulga.
– Udko? – spytała. – Czy pierś?

~Nigdziebądź, Neil Gaiman

Awatar użytkownika
Kicek0

• Pochwały:10
Użytkownik zbanowany

Nieprzeczytany postprzez VanessaLorca » 23 Wrz 2008, 16:29

myraxidos napisał:biblia jest pełna niedomowien i niescislosci, dlatego kazdy moze ja interpretowac na swoj sposob..

Już nieraz to słyszałam, ale jeszcze nikt nie umiał mi pokazać tych sprzeczności. Ja sama, czytając Biblię, też nic takiego nie znalazłam. Czy mógłabys mi podać jakiś przykład?

Każdy wykłada Biblię po swojemu?

Owszem, I oczywiście nie wszyscy mają rację. Naginanie Pisma Świętego do własnych poglądów może przynieść niepowetowaną szkodę (2 Piotra 3:15, 16)”. W poprawnym zrozumieniu Biblii mogą pomóc dwie rzeczy. Po pierwsze, trzeba wziąć pod uwagę kontekst (sąsiednie wersety) danej wypowiedzi. Po drugie, należy porównać dany werset z innymi wypowiedziami biblijnymi na ten sam temat. W ten sposób pozwolimy Słowu samego Boga kierować tokiem naszych myśli; wtedy to On wykłada Biblię, a nie my.
''...Żadna wielka miłość nie umiera do końca. Możemy strzelać do niej z pistoletu lub zamykać w najciemniejszych zakamarkach naszych serc, ale ona jest sprytniejsza - wie, jak przeżyć...''

Awatar użytkownika
VanessaLorca

co jest po śmierci?

Nieprzeczytany postprzez Izabelka15 » 23 Wrz 2008, 16:36

Gdy umieramy umiera nasz mózg. Moim zdaniem po śmierci jest to samo co było przed narodzinami czy nie uważacie tego za logiczne?
Don't cry because it is over, smile because it is happened

Awatar użytkownika
Izabelka15

• Miejscowość:Wrocław

Nieprzeczytany postprzez Wulf » 24 Wrz 2008, 04:11

VanessaLorca napisał:Już nieraz to słyszałam, ale jeszcze nikt nie umiał mi pokazać tych sprzeczności. Ja sama, czytając Biblię, też nic takiego nie znalazłam. Czy mógłabys mi podać jakiś przykład?

"Nie zabijaj" 2 strony dalej mord na ok 3 tys żydów, 2 strony dalej nie zabijaj (o boskiej obietnicy pomocy w zgładzeniu i eksterminacji 7 narodów nie wspominajac, no ale oni nie lapią sie pod to przykazanie).
Albo ukamieniowanie biednego pustelnika niewiele dalej.
"Żołnierz nie rozumie celowości powstania Warszawy. (...) Wywołanie powstania uważamy za ciężką zbrodnie i pytamy, kto ponosi za to odpowiedzialność"
- Gen. Anders w depeszy do MON 23 VIII 1944

Wulf
Przyjaciel

• Miejscowość:Kraków / Opole

co jest po śmierci?

Nieprzeczytany postprzez Weronika » 24 Wrz 2008, 04:30

Co?
Mam nadzieję ze "życie" po śmierci jest jak twardy sen (taki w któym nie śnimy oczywiscie)tyle że bez oddechu, bez czucia, bez bólu...
...czasem trzeba zamilknąć, żeby zostać wysłuchanym ...
Jedenaste przykazanie: Nie cudzosłów!
Image

Awatar użytkownika
Weronika
Przyjaciel

• Miejscowość:exStolica

Nieprzeczytany postprzez VanessaLorca » 24 Wrz 2008, 08:42

Wulf napisał:
VanessaLorca napisał:Już nieraz to słyszałam, ale jeszcze nikt nie umiał mi pokazać tych sprzeczności. Ja sama, czytając Biblię, też nic takiego nie znalazłam. Czy mógłabys mi podać jakiś przykład?

"Nie zabijaj" 2 strony dalej mord na ok 3 tys żydów, 2 strony dalej nie zabijaj (o boskiej obietnicy pomocy w zgładzeniu i eksterminacji 7 narodów nie wspominajac, no ale oni nie lapią sie pod to przykazanie).

Chodzi Ci o krucjaty? A gdzie to jest dokladnie zapisane?

Awatar użytkownika
VanessaLorca

co jest po śmierci?

Nieprzeczytany postprzez myraxidos » 24 Wrz 2008, 11:43

o jezu laska ale sie czepiasz, poszukaj a sama tez na pewno znajdziesz.
kazdy wierzy w to co chce, dla jednych bilbia jest swieta i moga miec klepki na oczach i byc tak w nia zapatrzeni ze nie uwierza w nic innego, a dla innych moze to byc zwykla ksiazka fanatsy albo historyczna, niekoniecznie na faktach.

wg kosciol to jedna wielka sciema, konstytucja nie ujawniajaca prawdy, z obawy przed utrata wiernych,wola wszystko byle jak tuszowac, utajniac robic jedno wielkie szoł, zamiast wziac i powiedziec jak naprawde bylo, ale to juz osobne tematy.

a wierzysz w to ze ludziom pokazywaly sie anioły? i brały człowiecze kobiety za żony i miały z nimi dzieci - giganty, cyklopy ?? mało wiarygodne.. (jak dla mnie oczywiscie)

http://www.forumowisko.pl/index.php?showtopic=50955

Awatar użytkownika
myraxidos

co jest po śmierci?

Nieprzeczytany postprzez Wulf » 25 Wrz 2008, 05:13

VanessaLorca napisał:
Wulf napisał:"Nie zabijaj" 2 strony dalej mord na ok 3 tys żydów, 2 strony dalej nie zabijaj (o boskiej obietnicy pomocy w zgładzeniu i eksterminacji 7 narodów nie wspominajac, no ale oni nie lapią sie pod to przykazanie).

Chodzi Ci o krucjaty? A gdzie to jest dokladnie zapisane?

Jakie krucjaty, my o bibli mówimy. Nie wiem jak Ty czytałaś tą biblie skoro nie załapałaś, że mowa tu o wydarzeniach na górze Synaj, a dokładniej o dwukrotnym otrzymaniu przez Mojżesza przykazań i prawa, oraz tym co sie działo w międzyczasie.

Co do ubogiego pustelnika cóż w sumie zasłużył na to ukamieniowanie, dopuszczając sie grzechu ciężkiego, nie bójmy nazwać sie tego zbrodnią...zbierał chrust na opał w dzień szabasu.
(:

To i jeszcze wiecej znajdziesz w bibli (:
"Żołnierz nie rozumie celowości powstania Warszawy. (...) Wywołanie powstania uważamy za ciężką zbrodnie i pytamy, kto ponosi za to odpowiedzialność"
- Gen. Anders w depeszy do MON 23 VIII 1944

Wulf
Przyjaciel

• Miejscowość:Kraków / Opole

Nieprzeczytany postprzez VanessaLorca » 27 Wrz 2008, 08:05

Wulf napisał:Jakie krucjaty, my o bibli mówimy. Nie wiem jak Ty czytałaś tą biblie skoro nie załapałaś, że mowa tu o wydarzeniach na górze Synaj, a dokładniej o dwukrotnym otrzymaniu przez Mojżesza przykazań i prawa, oraz tym co sie działo w międzyczasie.
(:

Nie za dobrze sie wyraziłeś...;P Przeczytałam Biblię w całości 5 razy... teraz czytam 6.
Podjęta przez Izraelitów próba oddawania czci Bogu według własnego widzimisię nie zyskała Jego uznania. Śmierć poniosło 3000 mężczyzn — prawdopodobnie inicjatorów czczenia złotego cielca. Na innych grzeszników spadła plaga od Boga (Wyjścia 32:28, 35).
Dlaczego?
(Wyjścia 32:1-4). Po wyjściu z Egiptu Izraelici wykonali złotego cielca i oddawali mu cześć. Bóg ostrzeżegł ich przed bałwochwalstwem. Izraelici nie usłuchali tego wyraźnego polecenia(Wyjścia 20:4-6). Nie zamierzali jednak odrzucić Go jako swego Boga. Ofiary składali lanemu cielcowi, ale całą uroczystość nazwali „świętem dla Boga”. Chyba sobie wmówili, że Bóg przymknie oko na ich nieposłuszeństwo. Znieważyli tym Go i bardzo Go rozgniewali (Wyjścia 32:5, 7-10; Psalm 106:19, 20).

Awatar użytkownika
VanessaLorca

co jest po śmierci?

Nieprzeczytany postprzez madzia19901711 » 29 Wrz 2008, 12:12

nie wyobrazam sobie ze po smierci bede tylko spac i sie nie obudze..

madzia19901711

co jest po śmierci?

Nieprzeczytany postprzez cukinka :) » 29 Wrz 2008, 12:15

nie raz się zastanawiałam, ale jakoś jest mi to obojętne...
Nie prowokuj mych ust czerwieni,
nie sobie jesteśmy przeznaczeni.

Awatar użytkownika
cukinka :)
Absolwent

• Miejscowość:Tołuń :)
  • Pochwały:7

co jest po śmierci?

Nieprzeczytany postprzez Stokrotkaa » 05 Paź 2008, 09:25

Ja wierzę w reinkarnację xP
    Wszystko wzięło w łeb, a miało tak dobrze być..

Awatar użytkownika
Stokrotkaa

• Miejscowość:Phnom Penh