Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1381159 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

t

Ciągle chce mi się spać..czy to normalne ?

Twoje ciało wysyła Ci niepokojące sygnały? A może szukasz sposobu na poprawienie jego kondycji? Nie wiesz jaką dietę wybrać? Jeśli tak, to dział ten stoi dla Ciebie otworem.

Nieprzeczytany postprzez Iza_1990 » 12 Mar 2008, 00:06

Wiadomo,jak się chodzi do szkoły na 8:00 to zwykle wszyscy są śpiący,senni itd..
Ale ja od paru miesiecy mam tak,że caly dzien gdy jestem w szkole to wykorzystuje kazda mozliwa okazje zeby polozyc łeb na lawce bo po prostu nie wyrabiam,strasznie chce mi sie spac,nie wazne czy to pierwsza lekcja czy juz ostatnia..
w domu tez chce mi sie spac i czesto spie po poludniu,ale przeciez nie moge ciagle marnowac dnia na spanie..
ktos by powiedzial,ze spac nie moge w nocy,bo spie w dzien,ale w dzien spie nie az tak bardzo czesto,wiec mysle ze to nie ma nic do tego.
chodze spac o 22 i wstaje przed 7.(gdy mam na 8 do szkoly)
no ale i tak zasypiam o polnocy albo o 1 w nocy,wiec spie ok.7-9 godzin.
Dla mnie widocznie to za malo:(
Nie wiem co mam z tym robic,codziennie tylko ziewam i jestem zamulona,poza tym czesto mnie boli glowa,ale to inna sprawa..
Watpie,zeby lekarz cos pomogl,wiec pisze na forum,moze Wy cos doradzicie..
:) UŚMIECHNIJ SIĘ :)

Awatar użytkownika
Iza_1990

• Miejscowość:Świnoujście

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez Sanchez » 12 Mar 2008, 00:14

prawie 9 godzin snu i niewyspana? lepiej wybierz sie do lekarza to może mieć podłoże wewnętrzne. jakieś niedokrwienie czy niedotlenienie... lepiej wybierz sie do lekarza zrobi Ci morfologię i sie okaże co Ci jest
If you wanna be the fastest man in the world, you gotta be the world most determined.

Awatar użytkownika
Sanchez

• Miejscowość:universe

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 12 Mar 2008, 00:14

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Re: Ciągle chce mi się spać..czy to normalne ?

Nieprzeczytany postprzez H5N1 » 12 Mar 2008, 00:38

Jak dla mnie to normalne. Niektórym potrzeba 4 h do snu, innym 16h...
Leżąc między skrajem a otchłanią snu,
w którą zapada świadomość,
mroczne zaułki egzystencji
przebijają się ponad dobrem
darowanym i doznanym.
Oszukuję się szukając nadziei,
której może już nie ma.

Awatar użytkownika
H5N1

Nieprzeczytany postprzez suhyy » 12 Mar 2008, 00:52

Też często sypiam na lekcjach, zdarza sie że na ostatnich również, ale to raczej z nudów, jak nie da się gadać na luzie.. a że chodzisz zamulona to od tego że śpisz za duzo, i to normalne że boli głowa.. zajmij sie czymś, rób coś interesującego, spotykaj się ze znajomymi a nie będziesz mysleć o spaniu, i więcej życia odnajdziesz w sobie...

Awatar użytkownika
suhyy

Nieprzeczytany postprzez Irra » 12 Mar 2008, 12:10

Może za dużo śpisz? Czasem tak jest, że gdy przekroczy się jakąś tam indywidualną granicę godzin snu, to chodzi przez cały dzień na rzęsach. Spróbuj unormować sobie spanie, w sensie gdy np wstajesz o 6 to kładziesz się o 23 i tak już trzymać cały czas. Zrezygnuj z drzemki poobiedniej bo na pewno nie pomaga :wink:
"It's an insane world, and I'm proud to be a part of it"-Bill Hicks

"Wiem jedno. Kiedy marzenia upadają, trzeba w nie wierzyć jeszcze bardziej."-Mała Czarna

Awatar użytkownika
Irra

Nieprzeczytany postprzez Ms Nobody » 12 Mar 2008, 12:53

Przyczyn może być dużo... ogólne przemęczenie organizmu, przesilenie wiosenne (tak, tak, to też bardzo na nas wpływa), niedobory żelaza i magnezu (tu proponuję tak "na wszelki" zrobić badanie krwi, na pewno nie zaszkodzi...). Łykaj dużo witaminek, więcej się ruszaj! Uprawiaj jakiś sport, albo zwyczajnie chodź na spacery albo pojeździj na rowerku (teraz robi się coraz cieplej ;)).
A co do lekarza to nie wykluczałabym go tak od razu, najlepiej pójdź żeby dał ci skierowanie na badania, np krwi ;)
Tak krótko byłeś przy mnie
A wtedy byłeś dla mnie
Jak czerwone wino ...

Awatar użytkownika
Ms Nobody

Nieprzeczytany postprzez Iza_1990 » 12 Mar 2008, 15:35

Irra napisał:Może za dużo śpisz? Czasem tak jest, że gdy przekroczy się jakąś tam indywidualną granicę godzin snu, to chodzi przez cały dzień na rzęsach. Spróbuj unormować sobie spanie, w sensie gdy np wstajesz o 6 to kładziesz się o 23 i tak już trzymać cały czas. Zrezygnuj z drzemki poobiedniej bo na pewno nie pomaga :wink:

hmmm...nie sądzę,żeby np.te 9 godzin to bylo dla mnie za duzo..poza tym ja tyle spie wlasciwie caly czas,nie liczac weekendow i wolnych dni,gdy do szkoly nie ide..
co do tego ze drzemka poobiednia nie pomaga to zgadzam sie :)
fakt,ze sobie troche pospie,ale wyspana i tak nie jestem,a nawet jest jeszcze gorzej...

Awatar użytkownika
Iza_1990

Nieprzeczytany postprzez Iza_1990 » 12 Mar 2008, 15:37

Ms Nobody napisał:Przyczyn może być dużo... ogólne przemęczenie organizmu, przesilenie wiosenne (tak, tak, to też bardzo na nas wpływa), niedobory żelaza i magnezu (tu proponuję tak "na wszelki" zrobić badanie krwi, na pewno nie zaszkodzi...). Łykaj dużo witaminek, więcej się ruszaj! Uprawiaj jakiś sport, albo zwyczajnie chodź na spacery albo pojeździj na rowerku (teraz robi się coraz cieplej ;)).
A co do lekarza to nie wykluczałabym go tak od razu, najlepiej pójdź żeby dał ci skierowanie na badania, np krwi ;)

badanie krwi miałam niedawno,wyniki są b.dobre :)
co do spacerow itd,to moze masz racje...prawde mowiac ja wlasciwie czesto siedze w domu,jestem strasznie leniwa i rzadko wychodze na taki prawdziwy dlugi spacer...

Awatar użytkownika
Iza_1990

Nieprzeczytany postprzez Mexter » 12 Mar 2008, 16:46

Może prowadzisz że tak powiem statyczne życie? tzn mało ruchu to też ma wpływ na nasze samopoczucie i wydolność organizmu

Awatar użytkownika
Mexter

• Miejscowość:Kraków
Użytkownik zbanowany

Nieprzeczytany postprzez angell » 12 Mar 2008, 19:05

wietrz pokój, dużo ruchu na świeżym powietrzu, magnez i potas łykaj
Ty byłes Tylko Moim Przyjacielem ... Teraz Chcę Budzić Się z Tobą ... Zawsze

Awatar użytkownika
angell

Nieprzeczytany postprzez evil » 12 Mar 2008, 20:16

Możesz się przestawić, ale będzie ciebie to dużo kosztowało. Musisz mieć wolnego z 2 tyg. I spać systematycznie po 7h.
www.damtox.pl - Tanie pozycjonowanie stron internetowych

Awatar użytkownika
evil

Nieprzeczytany postprzez Tawerna » 12 Mar 2008, 20:57

Jak wygląda to pójście spać o 22? Tego posta pisałaś wyjątkowo tak późno, czy to u Ciebie norma, taka aktywność o północy?
Często mam tak, że gdy właśnie się wysypiam przez cały dzień chce mi się spać. Może u Ciebie jest podobnie...
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

A. Einstein

Awatar użytkownika
Tawerna

Nieprzeczytany postprzez Iza_1990 » 13 Mar 2008, 17:48

Tawerna napisał:Jak wygląda to pójście spać o 22? Tego posta pisałaś wyjątkowo tak późno, czy to u Ciebie norma, taka aktywność o północy?
Często mam tak, że gdy właśnie się wysypiam przez cały dzień chce mi się spać. Może u Ciebie jest podobnie...

tego posta pisalam wyjatkowo pozno,poza tym nastepnego dnia mialam rekolekcje wiec nie musialam wczesnie wstawac.

Awatar użytkownika
Iza_1990

Nieprzeczytany postprzez Iza_1990 » 13 Mar 2008, 17:50

a moje pojscie spac wyglada tak ze klade sie 22:00-22:30 i zwykle zasypiam o polnocy lub o 1,czasami zdarza mi sie o 2..

Awatar użytkownika
Iza_1990

Nieprzeczytany postprzez Tawerna » 14 Mar 2008, 22:29

Iza_1990 napisał:a moje pojscie spac wyglada tak ze klade sie 22:00-22:30 i zwykle zasypiam o polnocy lub o 1,czasami zdarza mi sie o 2..

Zależy też, co robisz przez te kila godzin. Patrzenie na zegarek i denerwowanie się, dlatego, ze się nie zasypia tylko rozbudzają. Niestety wiem z doświadczenia, jak z resztą Ty pewnie też. Podobno niektórym pomaga przewrócenie oczu. Nie wiem, jak to opisać, ale to tak, jakby przekręcić oczy do góry i mieć przy tym zamknięte powieki. Trzeba tak potrzymać jakiś czas. Jak już napisałam niektórym pomaga. Ja tak bardzo skupiłam się na tym, że tylko się rozbudziłam...
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

A. Einstein

Awatar użytkownika
Tawerna