Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1363078 postów.

Centrum pomocy online

Zobacz nieprzeczytane posty

Buty wojskowe

Wszystko na temat najnowszych trendów dotyczących ubierania się.

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Avrukk » 29 Sie 2012, 23:11

Witam! Jako, że moje sportowe Pumy w tym roku z pewnością dobiją do swego końca, a moje preferencje dosyć się zmieniły to postanowiłem, że kolejne buty będą właśnie butami wojskowymi/taktycznymi. Niestety dosyć mocno ograniczają mnie fundusze. Chciałbym wydać do 200zł, a absolutny max to ~250zł. Dodam, że chciałbym buty nowe, nie zamierzam dostać grzybicy razem z demobilem. Czy w tej cenie dostanę coś w czym nie będę wyglądać śmiesznie i pochodzę przynajmniej 1 sezon?
Image

Awatar użytkownika
Avrukk
Kumpel

• Pochwały:5

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Tkaczens^ » 29 Sie 2012, 23:50

Chodzi Ci o typowo wojskowe, coś w stylu tego --> http://allegro.pl/promocyjny-hit-desant ... 11928.html
http://allegro.pl/oryg-buty-skoczki-des ... 69558.html

Jak dobrze poszperasz to pewnie coś znajdziesz.
Put a gun to my head and paint the walls with my brains!

Awatar użytkownika
Tkaczens^

• Miejscowość:Oleszna
  • Pochwały:37

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 29 Sie 2012, 23:50

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Avrukk » 30 Sie 2012, 09:32

Tak, dokładnie takie buty mam na myśli ;)
Ale nie chodzi mi o to by ktoś za mnie przeglądał Internet. Na zdjęciach wszystkie buty wyglądają wyśmienicie, a w realu może być to kawałek szmaty co nie chce leżeć na nodze. Chodzi mi bardziej o opinię kogoś kto dane buty widział w realnym świecie, a gdyby jeszcze je nosił to już raj zupełny :)
Image

Awatar użytkownika
Avrukk
Kumpel

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Grzywa » 30 Sie 2012, 09:32

Avrukk napisał: Dodam, że chciałbym buty nowe, nie zamierzam dostać grzybicy razem z demobilem.

Nie znam nikogo, kto by dostał grzyba po demobilu ;). Zawsze można kupić coś do odkażania. A co do nowych, to już kwestia tego na czym Ci zależy. Za taki fundusz to może dorwiesz buty z Bundeswehry, podobno o niebo wygodniejsze od polskich (te co Tkaczens^ wysłała) i tak samo funkcjonalne. Z osobistej opinii mogę pochwalić buty amerykańskie, jednak to już większy wydatek. I odradzam buty rosyjskie, chyba że coś rekonstruujesz. Nie bez powodu nazywają się "nogorozkurwiacze" ;).
Dura lex, sed lex.

Чечня в огне

Никто, кроме нас!

Awatar użytkownika
Grzywa

• Miejscowość:Rybnik
  • Pochwały:6

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Tkaczens^ » 30 Sie 2012, 09:42

Avrukk, wyglądem na żywo nie odbiegają od zdjęć. Nosi się je tak jak buty wojskowe haha, no nie wiem jak Ci opowiedzieć, musisz sam przymierzyć, przejść się i dopiero zobaczysz co i jak. Jak dla mnie były trochę za ciężkie do noszenia, ale to chyba tylko moja fanaberia. Uwierz,że nie będzie to kawałek szmaty, no chyba że kupisz za 5 dych . Nie kupuj przez neta, wybierz się do sklepu i tam się zdecyduj.
Tak jak polecił Grzywa, który jest w temacie, lepsze będą Bundeswehry.
Put a gun to my head and paint the walls with my brains!

Awatar użytkownika
Tkaczens^

• Miejscowość:Oleszna
  • Pochwały:37

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Avrukk » 30 Sie 2012, 09:44

Grzywa napisał:Nie znam nikogo, kto by dostał grzyba po demobilu

A ja znam. No może nie po demobilu a po lumpeksie, co nie zmienia faktu, że buty były używane ;)
Grzywa napisał: I odradzam buty rosyjskie, chyba że coś rekonstruujesz.

Nic nie rekonstruuję, buty mają być tylko do chodzenia, nawet mi nie przyszło do głowy by patrzeć na ruskie obuwie :) .
Tkaczens^ napisał:Nosi się je tak jak buty wojskowe haha

Wiem jak się nosi buty :D Chodzi bardziej o wygodę, czy w buty nie obcierają itp.
Tkaczens^ napisał:Uwierz,że nie będzie to kawałek szmaty, no chyba że kupisz za 5 dych

Między butami za 200zł i za 800 też jest jakaś różnica ;)
Tkaczens^ napisał:Nie kupuj przez neta, wybierz się do sklepu i tam się zdecyduj.

Ten temat założyłem dlatego, że nie mam możliwości zobaczenia butów w realu. Musiałbym jechać pewnie jakieś kilkadziesiąt kilometrów, a to akurat niezbyt mi się uśmiecha.
Image

Awatar użytkownika
Avrukk
Kumpel

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Mentron » 30 Sie 2012, 10:03

Za taką cene nie kupisz orginalnych butów wojskowych mam starszego brata który jest komandosem i takie buty musi wymieniać co rok i ostatnio kosztowało go 550zł

Mentron

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Grzywa » 30 Sie 2012, 10:37

Mentron napisał:Za taką cene nie kupisz orginalnych butów wojskowych mam starszego brata który jest komandosem i takie buty musi wymieniać co rok i ostatnio kosztowało go 550zł

Są buty i buty. Te co podała Tkaczens, to są zwykłe buty piechoty, które zwykły szary żołnierz dostaje na wyposażeniu. Jeśli Twój brat jest tym komandosem, to pewnie używają lepszych butów. Widziałem i takie za 600zł, ale są to buty odpowiednie do działań sił specjalnych, czyli warunki dosyć ekstremalne. Jeśli jednak chodzi o codzienne łażenie, to nie trzeba od razu takich kupować.

A co do grzyba - rzeczy z demobilu są z reguły prane/oczyszczane jakoś, a w lumpie już niekoniecznie ;).
Dura lex, sed lex.

Чечня в огне

Никто, кроме нас!

Awatar użytkownika
Grzywa

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez BloodyMarry » 31 Sie 2012, 12:07

Polecam albo typowe glany, albo martensy, są to buty skórzane, które nie zepsują ci się po roku czy dwóch, wytrzymałe i dobre zarówno na deszcz, śnieg jak i na błoto, przetrzesz szmatką, wypastujesz i wyglądają jak nowe :) moje mają już 5 lat i trzymają się doskonale :) :D :D

BloodyMarry

Użytkownik zbanowany

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Avrukk » 02 Wrz 2012, 17:43

"Typowych glanów" nie chcę ;)

Buty Bundeswehry wyglądają bardzo ładnie, Internet też jest im przychylny, cena 279 znośna, najwyżej lekko przesunę w czasie ten zakup.

Ale zastanawiają mnie jeszcze buty 919/MON. Są śmiesznie tanie, na zdjęciach wyglądają również przyzwoicie, ale ciekawi mnie komfort użytkowania. Ktoś miał styczność z takowymi butami i może coś o nich napisać?
Image

Awatar użytkownika
Avrukk
Kumpel

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Grzywa » 02 Wrz 2012, 17:59

To są właśnie zwykłe polskie desanty, używane przez większość służb. Dają radę, trzy pary zmęczyłem. Duży mankament jest taki, że po jakimś czasie lubią tracić fason i widać, że są trochę rozchodzone.
Dura lex, sed lex.

Чечня в огне

Никто, кроме нас!

Awatar użytkownika
Grzywa

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Avrukk » 02 Wrz 2012, 18:06

A po ile ci te pary wytrzymywały, i jak długo trzymały się kupy? :)
Image

Awatar użytkownika
Avrukk
Kumpel

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Helende » 02 Wrz 2012, 18:09

Mój też najzwyklejsze polskie desanty nosił, okropnie sobie chwali. Wytrzymały rok baardzo intensywnego użytkowania przy zerowej konserwacji, a idzie je kupić już za ok. 100-150zł. Twierdzi, że bardzo wygodne. Ja mam podobne, ale nie mogłam ich rozchodzić i dałam sobie spokój - mam za delikatną skórę. Jakbyś kojarzył kobietę albo faceta o wyjątkowo małych stopach, który szuka prostych desantów, to daj znać :D
I am Jack's complete lack of surprise.

He's got more brains than a brain pie. Oh... Brain pie! Perfect!

Awatar użytkownika
Helende

• Miejscowość:Szczecin
  • Pochwały:13

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Grzywa » 02 Wrz 2012, 19:03

Jak wyżej - z rok, dwa wytrzymywały, przy czym ostro je zajeżdżałem, bynajmniej nie w trakcie chodzenia po mieście ;). Czy są wygodne - jak rozchodzisz to tak, ale jeśli nie używałeś nigdy takich butów to możesz się trochę zdziwić na początku. Ale za tą cenę, to dobry wydatek.
Dura lex, sed lex.

Чечня в огне

Никто, кроме нас!

Awatar użytkownika
Grzywa

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Helende » 02 Wrz 2012, 19:12

Ino pastę do butów i tłuszcz do skóry lepiej cały czas mieć i dbać o nie, bo mogą dłużej wytrzymać niż ten rok czy dwa - niektórzy znajomi mojego z ASG dłużej swoje mają :)
I am Jack's complete lack of surprise.

He's got more brains than a brain pie. Oh... Brain pie! Perfect!

Awatar użytkownika
Helende

• Miejscowość:Szczecin
  • Pochwały:13