Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1384978 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Buty wojskowe

Wszystko na temat najnowszych trendów dotyczących ubierania się.

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Avrukk » 29 Sie 2012, 23:11

Witam! Jako, że moje sportowe Pumy w tym roku z pewnością dobiją do swego końca, a moje preferencje dosyć się zmieniły to postanowiłem, że kolejne buty będą właśnie butami wojskowymi/taktycznymi. Niestety dosyć mocno ograniczają mnie fundusze. Chciałbym wydać do 200zł, a absolutny max to ~250zł. Dodam, że chciałbym buty nowe, nie zamierzam dostać grzybicy razem z demobilem. Czy w tej cenie dostanę coś w czym nie będę wyglądać śmiesznie i pochodzę przynajmniej 1 sezon?
Image

Awatar użytkownika
Avrukk
Moderator

• Pochwały:11

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Tkaczens^ » 29 Sie 2012, 23:50

Chodzi Ci o typowo wojskowe, coś w stylu tego --> http://allegro.pl/promocyjny-hit-desant ... 11928.html
http://allegro.pl/oryg-buty-skoczki-des ... 69558.html

Jak dobrze poszperasz to pewnie coś znajdziesz.
Put a gun to my head and paint the walls with my brains!

Awatar użytkownika
Tkaczens^

• Miejscowość:Oleszna
  • Pochwały:39

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 29 Sie 2012, 23:50

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Avrukk » 30 Sie 2012, 09:32

Tak, dokładnie takie buty mam na myśli ;)
Ale nie chodzi mi o to by ktoś za mnie przeglądał Internet. Na zdjęciach wszystkie buty wyglądają wyśmienicie, a w realu może być to kawałek szmaty co nie chce leżeć na nodze. Chodzi mi bardziej o opinię kogoś kto dane buty widział w realnym świecie, a gdyby jeszcze je nosił to już raj zupełny :)
Image

Awatar użytkownika
Avrukk
Moderator

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Grzywa » 30 Sie 2012, 09:32

Avrukk napisał: Dodam, że chciałbym buty nowe, nie zamierzam dostać grzybicy razem z demobilem.

Nie znam nikogo, kto by dostał grzyba po demobilu ;). Zawsze można kupić coś do odkażania. A co do nowych, to już kwestia tego na czym Ci zależy. Za taki fundusz to może dorwiesz buty z Bundeswehry, podobno o niebo wygodniejsze od polskich (te co Tkaczens^ wysłała) i tak samo funkcjonalne. Z osobistej opinii mogę pochwalić buty amerykańskie, jednak to już większy wydatek. I odradzam buty rosyjskie, chyba że coś rekonstruujesz. Nie bez powodu nazywają się "nogorozkurwiacze" ;).
Dura lex, sed lex.

Чечня в огне

Никто, кроме нас!

Awatar użytkownika
Grzywa

• Miejscowość:Rybnik
  • Pochwały:6

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Tkaczens^ » 30 Sie 2012, 09:42

Avrukk, wyglądem na żywo nie odbiegają od zdjęć. Nosi się je tak jak buty wojskowe haha, no nie wiem jak Ci opowiedzieć, musisz sam przymierzyć, przejść się i dopiero zobaczysz co i jak. Jak dla mnie były trochę za ciężkie do noszenia, ale to chyba tylko moja fanaberia. Uwierz,że nie będzie to kawałek szmaty, no chyba że kupisz za 5 dych . Nie kupuj przez neta, wybierz się do sklepu i tam się zdecyduj.
Tak jak polecił Grzywa, który jest w temacie, lepsze będą Bundeswehry.
Put a gun to my head and paint the walls with my brains!

Awatar użytkownika
Tkaczens^

• Miejscowość:Oleszna
  • Pochwały:39

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Avrukk » 30 Sie 2012, 09:44

Grzywa napisał:Nie znam nikogo, kto by dostał grzyba po demobilu

A ja znam. No może nie po demobilu a po lumpeksie, co nie zmienia faktu, że buty były używane ;)
Grzywa napisał: I odradzam buty rosyjskie, chyba że coś rekonstruujesz.

Nic nie rekonstruuję, buty mają być tylko do chodzenia, nawet mi nie przyszło do głowy by patrzeć na ruskie obuwie :) .
Tkaczens^ napisał:Nosi się je tak jak buty wojskowe haha

Wiem jak się nosi buty :D Chodzi bardziej o wygodę, czy w buty nie obcierają itp.
Tkaczens^ napisał:Uwierz,że nie będzie to kawałek szmaty, no chyba że kupisz za 5 dych

Między butami za 200zł i za 800 też jest jakaś różnica ;)
Tkaczens^ napisał:Nie kupuj przez neta, wybierz się do sklepu i tam się zdecyduj.

Ten temat założyłem dlatego, że nie mam możliwości zobaczenia butów w realu. Musiałbym jechać pewnie jakieś kilkadziesiąt kilometrów, a to akurat niezbyt mi się uśmiecha.
Image

Awatar użytkownika
Avrukk
Moderator

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Mentron » 30 Sie 2012, 10:03

Za taką cene nie kupisz orginalnych butów wojskowych mam starszego brata który jest komandosem i takie buty musi wymieniać co rok i ostatnio kosztowało go 550zł

Mentron

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Grzywa » 30 Sie 2012, 10:37

Mentron napisał:Za taką cene nie kupisz orginalnych butów wojskowych mam starszego brata który jest komandosem i takie buty musi wymieniać co rok i ostatnio kosztowało go 550zł

Są buty i buty. Te co podała Tkaczens, to są zwykłe buty piechoty, które zwykły szary żołnierz dostaje na wyposażeniu. Jeśli Twój brat jest tym komandosem, to pewnie używają lepszych butów. Widziałem i takie za 600zł, ale są to buty odpowiednie do działań sił specjalnych, czyli warunki dosyć ekstremalne. Jeśli jednak chodzi o codzienne łażenie, to nie trzeba od razu takich kupować.

A co do grzyba - rzeczy z demobilu są z reguły prane/oczyszczane jakoś, a w lumpie już niekoniecznie ;).
Dura lex, sed lex.

Чечня в огне

Никто, кроме нас!

Awatar użytkownika
Grzywa

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez BloodyMarry » 31 Sie 2012, 12:07

Polecam albo typowe glany, albo martensy, są to buty skórzane, które nie zepsują ci się po roku czy dwóch, wytrzymałe i dobre zarówno na deszcz, śnieg jak i na błoto, przetrzesz szmatką, wypastujesz i wyglądają jak nowe :) moje mają już 5 lat i trzymają się doskonale :) :D :D

BloodyMarry

Użytkownik zbanowany

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Avrukk » 02 Wrz 2012, 17:43

"Typowych glanów" nie chcę ;)

Buty Bundeswehry wyglądają bardzo ładnie, Internet też jest im przychylny, cena 279 znośna, najwyżej lekko przesunę w czasie ten zakup.

Ale zastanawiają mnie jeszcze buty 919/MON. Są śmiesznie tanie, na zdjęciach wyglądają również przyzwoicie, ale ciekawi mnie komfort użytkowania. Ktoś miał styczność z takowymi butami i może coś o nich napisać?
Image

Awatar użytkownika
Avrukk
Moderator

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Grzywa » 02 Wrz 2012, 17:59

To są właśnie zwykłe polskie desanty, używane przez większość służb. Dają radę, trzy pary zmęczyłem. Duży mankament jest taki, że po jakimś czasie lubią tracić fason i widać, że są trochę rozchodzone.
Dura lex, sed lex.

Чечня в огне

Никто, кроме нас!

Awatar użytkownika
Grzywa

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Avrukk » 02 Wrz 2012, 18:06

A po ile ci te pary wytrzymywały, i jak długo trzymały się kupy? :)
Image

Awatar użytkownika
Avrukk
Moderator

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Helende » 02 Wrz 2012, 18:09

Mój też najzwyklejsze polskie desanty nosił, okropnie sobie chwali. Wytrzymały rok baardzo intensywnego użytkowania przy zerowej konserwacji, a idzie je kupić już za ok. 100-150zł. Twierdzi, że bardzo wygodne. Ja mam podobne, ale nie mogłam ich rozchodzić i dałam sobie spokój - mam za delikatną skórę. Jakbyś kojarzył kobietę albo faceta o wyjątkowo małych stopach, który szuka prostych desantów, to daj znać :D
I am Jack's complete lack of surprise.

He's got more brains than a brain pie. Oh... Brain pie! Perfect!

Awatar użytkownika
Helende

• Miejscowość:Szczecin
  • Pochwały:13

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Grzywa » 02 Wrz 2012, 19:03

Jak wyżej - z rok, dwa wytrzymywały, przy czym ostro je zajeżdżałem, bynajmniej nie w trakcie chodzenia po mieście ;). Czy są wygodne - jak rozchodzisz to tak, ale jeśli nie używałeś nigdy takich butów to możesz się trochę zdziwić na początku. Ale za tą cenę, to dobry wydatek.
Dura lex, sed lex.

Чечня в огне

Никто, кроме нас!

Awatar użytkownika
Grzywa

Buty wojskowe

Nieprzeczytany postprzez Helende » 02 Wrz 2012, 19:12

Ino pastę do butów i tłuszcz do skóry lepiej cały czas mieć i dbać o nie, bo mogą dłużej wytrzymać niż ten rok czy dwa - niektórzy znajomi mojego z ASG dłużej swoje mają :)
I am Jack's complete lack of surprise.

He's got more brains than a brain pie. Oh... Brain pie! Perfect!

Awatar użytkownika
Helende

• Miejscowość:Szczecin
  • Pochwały:13