Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1372648 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

brak okresu...czym spowodowany?

Twoje ciało wysyła Ci niepokojące sygnały? A może szukasz sposobu na poprawienie jego kondycji? Nie wiesz jaką dietę wybrać? Jeśli tak, to dział ten stoi dla Ciebie otworem.

Nieprzeczytany postprzez czarna_skrzynka » 30 Sie 2010, 11:58

Słuchajcie, proszę Was o pomoc, bo naprawdę już jestem trochę skołowana.

Od długiego już czasu nie zdarzały mi się zaburzenia cyklu, po prostu trwał on zawsze równe 26 dni, nawet można by rzec z zegarkiem w ręku co do pory dnia, wręcz godziny.

W tym miesiącu miałam swój pierwszy raz z chłopakiem. Później kochaliśmy się jeszcze parę razy, zawsze z zabezpieczeniem (prezerwatywa) i dodatkowo stosując tak zwany stosunek przerywany. Dodam, że jesteśmy niemal w 100proc. pewni, że z prezerwatywą że tak powiem "mechanicznie" nic się nie stało, nie pękła ani się nie zsunęła.

No i cóż, okres spóźnia mi się już czwarty dzień. Co najlepsze, mój organizm tuż przed datą spodziewanego okresu wysyłał mi wszystkie sygnały świadczące o tym, że okres się pojawi (zatrzymanie wody w organizmie - uczucie takiego napompowania wręcz, śluz charakterystyczny dla tego momentu przed, pojawił się delikatny trądzik), a okresu jak nie było tak nie ma. Co bardzo niepokojące, brzuch boli mnie teraz od tych czterech dni jakbym ten okres miała. Momentami jest nawet większy.

Nie wiem, co jest grane, ze strachu kupiłam wczoraj w aptece test ciążowy i go zrobiłam. Niby wyszedł negatywny, ale nie mam pojęcia naprawdę co się dzieje. Zarejestrowałam się naturalnie do ginekologa, ale przyjmie mnie dopiero w środę. Do tego czasu chyba zwariuję, z bólu i z tej niewiedzy, co jest grane.

Czy takie opóźnienie okresu może być spowodowane np. tym, że to były moje "pierwsze razy" i przyznam szczerze nigdy na ten okres tak nie wyczekiwałam? Po prostu w głowie istniały jakieś tam obawy, nie miałam powodu do paniki, ale teraz z każdym dniem jestem coraz bardziej zaniepokojona...
Słabość jest siłą w nas!

czarna_skrzynka

• Pochwały:3

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez szaloonaa » 30 Sie 2010, 12:47

Miałam identycznie. Ale może po prostu stresujesz się tym wszystkim?
Mi się nawet zdarzyło, że okresu nie miałam 2 miesiące - zupełnie, jakby miesiąc sobie odpuścił. Myślę, że nie masz się czym martwić - test wyszedł negatywnie, objawy miesiączkowe masz. Oczywiście możesz to skonsultować z lekarzem, ale wiedz, że nie zawsze musisz mieć regularny okres i po prostu się zrelaksuj :)

Autor postu otrzymał pochwałę
Dance me to the end of love.

Awatar użytkownika
szaloonaa
Absolwent

• Pochwały:58

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 30 Sie 2010, 12:47

Awatar użytkownika
mgirl

Nieprzeczytany postprzez Wala » 30 Sie 2010, 12:50

czarna_skrzynka napisał:Czy takie opóźnienie okresu może być spowodowane np. tym, że to były moje "pierwsze razy" i przyznam szczerze nigdy na ten okres tak nie wyczekiwałam?

Tak, to pewnie te "pierwsze razy" są przyczyną tego opóźnienia. ;) Wiesz, możesz mówić, że wszystko było ok, że gumka nie pękła itd., ale gdzieś w podświadomości przemknęła ci kilka razy myśl, że może jednak nie wszystko poszło tak jakbyś chciała - chociażby fakt, że zrobiłaś test ciążowy o tym świadczy. Ten cały stres mógł mieć wpływ na opóźnienie okresu.

Nie wstydzę się przyznać, że widziałam więcej penisów i wagin niż większość prostytutek...

Jestem pielęgniarką. A jakie jest Twoje usprawiedliwienie?

Awatar użytkownika
Wala

• Pochwały:30

Nieprzeczytany postprzez ankalin » 04 Wrz 2010, 22:53

Na 99 % to efekt stresu i emocji :) Na pewno jest wszystko w porzadku. Weż ciepłą kąpiel, rozlużnij się i postraj się przestac o tym myśleć. Prarę dni spoźnienia to nic takiego. Myślę ze gdzies po dwóch tygodniach warto wybrac się do ginekologa

Awatar użytkownika
ankalin

• Pochwały:2

Nieprzeczytany postprzez Barbara77 » 04 Wrz 2010, 23:29

Spokoj wodza Apaczow, naprawde. Masz stres, stres stres. Ankalin dobrze Ci radzi. Popij walerianki, ciepla kapiej, jakies rozluzniajace zajecie, spacer. Ja Ci tez mowie: na 99, a nawet 99.9% nie zalecialas.
Testy sa bardzo wiarygodne, poza tym pomysl: kondom i jeszcze wycofanie! Cudow nie ma.

Awatar użytkownika
Barbara77

• Miejscowość:Krakow/Stockholm/St.Peterburg
  • Pochwały:1

Re: brak okresu...czym spowodowany?

Nieprzeczytany postprzez Alicja1990 » 05 Wrz 2010, 14:27

A nie odchudzasz się?

Alicja1990

Nieprzeczytany postprzez czarna_skrzynka » 08 Wrz 2010, 14:02

Witam ponownie, dziewczyny;) dziękuję za wszystkie rady. tak, okazało się, że to nic innego jak stres i emocje. no tak niestety czasem bywa, ale okres pojawił się i jest ok. nie ma to jak siła wyobraźni... :D
Słabość jest siłą w nas!

czarna_skrzynka

• Pochwały:3