Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1380787 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

błyszczące włosy!

Kto z nas nie chce dobrze wyglądać? Dobry wygląd poprawia naszą samoocenę oraz sprawia, że czujemy się lepiej. Forum to będzie poświęcone kosmetykom, makijażowi, fryzurom oraz innym czynnikom, które sprawiają, że wyglądamy lepiej.

błyszczące włosy!

Nieprzeczytany postprzez DJADFJKGU » 19 Cze 2010, 13:24

Jakie macie sposoby na to, zeby wasze wlosy sie blyszczaly, byly lsniace?
Moze macie jakies kosmetyki godne polecenia, albo kojarzycie jakich specyfikow do tego uzywa wasz fryzjer?
Chodzi mi zarowno o kosmetyki stricte do nablyszczenia wlosow, jak i tak mocno odbudowujace ktore zapewniaja zdrowy wyglad, maski, odzywki, az po domowe sposoby. Ja slyszalam o plukance piwnej ale mam watpliwosci, w koncu to alkohol, ktory wysusza.. stosowala ktoras z was?
If you think that a kiss is all in the lips
C'mon! You got it all wrong man!

And if you think that our dance was all in the hips
Oh well! Then do the twist!

Awatar użytkownika
DJADFJKGU

• Pochwały:2

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

błyszczące włosy!

Nieprzeczytany postprzez ElviraMercuria » 19 Cze 2010, 15:25

Jako posiadaczka błyszczących włosów mogę powiedzieć tylko tyle, że według mnie główną rolę odgrywa tutaj zdrowa dieta ;) Oprócz tego szampony wzmacniające włosy i odżywki, ale to tylko dodatki.

Z forum http://www.sfd.pl :

Piękne włosy i paznokcie?To żaden problem,musisz jeść tylko dużo galaretke,owoców i szpinaku...
Zauważyląś że ostatnio wypada Ci coraz więcej włosówniż zwykle,a Twoje paznokcie staly się kruche i lamliwe ,mimo że stosujesz różne kremy i odżywki?Zadbaj o to by odżywić he także od wewnątrz.Włosy lubią żelazo,biotynę,witaminę A,kwas foliowy i iwtaminy z grupy B. Ważne są także bialka i nienasycone kwasy tluszczowe. Paznokcie ich również potrzebują.Oprócz tego jednym i drugim bardzo dobrze służą także krzem, cynk i magnez.
Korzystny dla wlosów jest beta-karoten, znajdziesz go w żóltych i czerwonych owocach.
Napar zpokrzywy świetnie wzmacnia włosy.
Najlepsze produkty
Chyde mięso-zawiera dużo bialka jest podstawowym budulcem komórek organizmu.
Tłuszcze roślinne- obfitują w ninasycone kwasy tłuszczowe i witaminę E,co wplywa na wzrost i stan włosów i paznokci
Zółtopomarańczowe warzywa i owoce- są niezwykle bogate w beta-karoten(prowitaminę A ) i sklądniki mineralne

Co jeszcze powinnas jesć?
Kalafior
Brokuly
Drożdże
Soczewicę
Nabial
Orzechy
Szpinak i inne warzywa zielonolistne
Galaretkę z indyka
Kielki zbożowe
Galaretki owocowe
Pij piwo

Czego unikać?
nadmiaru produktów zbożowych
cukru
bardzo słodkich owoców(zbyt duża ilośći węglowodanów sprzyja szybkiemu
przetłuszczaniu się włosów, może nawet prowadzić do tłustego łupieżu)

Maseczka z rzepy na mocne włosy
Rzepę obierz z czarnej skórki, miąższ zetrzyj i odciśnij(można w sokowirówce) wetrzyj 2łyzki soku w skórę głowy,po godzinie dokładnie umyj wlosy.Stosuj raz na tydzień

Ecencja koloru: galaretka agrestowa i truskawkowa,2łyżeczki soku z cytryny,10dag agrestu,10dag truskawek lub poziomek.
Rozpuścic galaretki w osobnych naczyniach i odstaw w chlodne miejsce.Owoce doklądnie opłucz ,obierzze szypułek.Do tężejącej galaretki wlej sok z cytryny i wymieszaj.Powkładaj owoce do naczyń zalej galaretką.Wstaw do lodówki.

Piękność dnia
Śniadanie: kanapka z razowego chleba z łyżeczką z oliwy i mkielkami słonecznika
Obiad: schab ze śliwką, pieczone ziemniaki,surówka z marchwii, galaretka owocowa
Kolacja: lasagne z fetą i szpinakiem

Uczta
Śniadanie: sałątka owocowa z melona,brzoskwiń,gruszek,jabłek i pomarańczy
Obiad: pieczona pierś z idyka,brązowy ryż ,brokuly
Kolacja: co chcesz oraz zielona herbata

Wenus
Śniadanie: kanapka z twarogiem,szczypiorkiem i rzodkiewką
Obiad: zupa z soczewicy,sałatka wiejska(różne sałaty,ogórek,pomidor,papryka)
Kolacja: galaretka z indyka,kromka pełnoziarnistego chleba,salatka z pomidora z cebulą

Lasagne z fetą
Opakowanie lasagne,1kg szpinaku,3 łyżki oliwy, 2cebule,3jajka, 20 dag sera feta,10 dag masla,sól ,pieprz

Płaty lasagne włóż do osolonego wrzątku na 5 min,odcedź.Cebulę posiekaj wrzuć na rozgrzaną oliwę zeszklij,dodaj pokrojony szpinak bez łodyżek i smaż przez 5 min.Odparuj i ostudź,połącz z jajkami rozdrobnionym serem,przyprawami.Wkladaj na przemian płaty lasagne i nadzienie na naczynie wysparowane masłem .Skrop roztopionyjm masłem i wodą.Piecz 30min w temp 180oC

Owocobranie
40 dag melona,2 brzoskwinie,gruszka,jabłko,pomarańcza,10 dag truskawek,10 dag czereśni,10dag malin,sok z cytryny
Truskawki i czereśnie umyj,wyjmij pestki z czereśni.Jablko,melon,gruszkę opłucz,obierz usuń gniazda nasienne,pokrój w,skrop sokeim z cytryny. Pomarańcze obierz ,podziej na cząstki.Brzoskwinie zanurz na chwilę w wrzątku,zdejmij skórkę,wyjmij pestkę,potnij na kawałki.Wszytskie owoce wymieszaj,skrop resztą soku z cytryny,włóż do lodówki.

Małe chrupkie
4kromki pełnoziarnistego chrupkiego pieczywa(wasa)2 dag masła.10 twarogu wiejskiego,garść szczypiorku,kilka rzodkiewek

Awatar użytkownika
ElviraMercuria

błyszczące włosy!

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 19 Cze 2010, 15:25

Awatar użytkownika
mgirl

błyszczące włosy!

Nieprzeczytany postprzez Teatralna » 19 Cze 2010, 19:26

Ostatnio kupiłam od koleżanki, która jest fryzjerką szampon, odżywkę i maskę do włosów z jedwabiem. Raz umyłam nimi włosy i postanowiłam nigdy więcej nie stosować niczego innego! Włosy są mięciutkie i lśniące, a należy wspomnieć, że dość często je prostuje. Niestety nie ma tych kosmetyków w "zwykłych" drogeriach, ale koleżanka doradziła mi żebym dla takiego efektu kupowała właśnie te z dodatkiem jedwabiu. :wink:
And you can’t fight the tears that ain’t Coming
Or the moment of truth in your lies
When everything feels like the movies
Yeah you bleed just to know you’re alive

Awatar użytkownika
Teatralna

• Miejscowość:piernikowe miasto
  • Pochwały:1

błyszczące włosy!

Nieprzeczytany postprzez szaloonaa » 20 Cze 2010, 13:42

Prawda, po jedwabiu włosy są super - miękkie i lśniące. Ale ja jakoś nigdy nie miałam z tym problemów. Wystarczy normalny szampon (najczęściej Pantene) i płukanie włosów w chłodnej wodzie, co ponoć jest sekretem lśniących włosów.
Dance me to the end of love.

Awatar użytkownika
szaloonaa
Absolwent

• Pochwały:58

błyszczące włosy!

Nieprzeczytany postprzez Claudynka » 20 Cze 2010, 13:57

Jeśli włosy są bardzo zniszczone to nic ich nie nabłyszczy. Musisz je najpierw odbudować [polecam odżywkę WAX, potrafi zczynić cuda. O stosowaniu poszukaj tutaj na forum, opisywałam setki razy]. Jak już będą zregenerowane polecam jedwab lub wosk. Tyle, że trzeba nakładać bardzo małe ilości [dosłownie dwie kropelki jedwabiu i opuszek palca wosku], w przeciwnym wypadku, tzn. jeśli nałożysz zbyt duże ilości - włosy będą wyglądały jakby były tłuste.
"Bo największą miłością jest miłość matki do dziecka.."

Awatar użytkownika
Claudynka
Przyjaciel

• Miejscowość:Tarnów
  • Pochwały:46

błyszczące włosy!

Nieprzeczytany postprzez DJADFJKGU » 20 Cze 2010, 18:07

ja mam zrowe wlosy i hmmmm przecietnie blysczzace, ostatnio nawet bardziej, ale wciaz szukam pomyslu na "wysoki polysk" :D
jedwab tak, jest fajny, ale trzeba uwazac na sklad, bo niektore jedwabie, np. popularny biosilk maja wysuszajace alkohole w dosc duzych ilosciach.
a jakies fryzjerskie nablyszczacze? znacie cos?

Awatar użytkownika
DJADFJKGU

Re: błyszczące włosy!

Nieprzeczytany postprzez Pina » 20 Cze 2010, 21:53

Tak jak dziewczyny doradzają - jedwab. Na połysk jest niezwyciężony. No i teraz, kiedy zbliża się lato, nie należy za bardzo wystawiać włosów na wysokie temperatury , wtedy się przesuszają i tracą blask. :)

`Sometimes I feel, that I am from another world... - she sad.

Awatar użytkownika
Pina

• Miejscowość:Wioska Muminków :D
  • Pochwały:3

błyszczące włosy!

Nieprzeczytany postprzez Lalunaa » 20 Cze 2010, 22:09

Na plaży, możesz w końcówki wcierać oliwkę lub Panthenol Spray na oparzenia słoneczne. Wzmacnia i nawilża włosy.
http://www.youtube.com/user/SkodaAutoPolska Nowe oblicze Skody! Wrrrr!!!

Lalunaa

błyszczące włosy!

Nieprzeczytany postprzez Pan Juzew » 20 Cze 2010, 23:09

Nie myjesz dwa tygodnie i świecą się jak psu jajca. :faja:

Pan Juzew

Użytkownik zbanowany

błyszczące włosy!

Nieprzeczytany postprzez martuśka. » 20 Cze 2010, 23:26

Sama używam szamponu z L'Oreal tego nowego, białego do odbudowy włosów. Do tego wodę brzozową. Czasem też jedwabiu. Z natury jednak mam błyszczące włosy.
Co do płukanek - ocet spirytusowy jest dobry do płukania włosów po umyciu, rozrobiony w wodzie ale nie wiem w jakich proporcjach. Moja mama mówi, że jak była młoda to było to normalne i bardzo odżywiało włosy. Ewentualnie też mycie w deszczówce sprawia, że włosy są piękne i lśniące.
Płukanie letnią wodą, wręcz zimną też sprawia, że włosy są lśniące bo zimno zamyka cebulki włosa. Dlatego jeśli suszy się włosy suszarką to dobrze owiać je na koniec zimnym strumieniem powietrza o ile suszarka ma taką opcję.
Tylko ktoś naprawdę odważny jest w stanie dociekać prawdy o sobie, zmierzyć się ze swoimi słabościami, zmienić utrwalone nawyki. Czy warto? Trzeba odwagi, by nie stchórzyć przed życiem. Ale nie ma innego sposobu, jeśli chcemy stać się jego bohaterami.

Awatar użytkownika
martuśka.
Przyjaciel

• Pochwały:109

błyszczące włosy!

Nieprzeczytany postprzez Lenoczka » 21 Cze 2010, 11:42

Ja uzywalam przed dluzszy czas odzywki z LOreal tej czerwonej do utrzymanai koloru i faktycznie wlosy ladnie mi blyszczaly a tazke zrobily sie grubsze i ogolnie zdrowsze , jedwab slyszalam tez jest dobry i godny polecenia :)

Awatar użytkownika
Lenoczka

• Pochwały:14

błyszczące włosy!

Nieprzeczytany postprzez hepi » 21 Cze 2010, 16:50

na takie doraźne stosowanie polecam
Image
bardzo ładnie pachnie, nabłyszcza i wygładza włosy.
moje są zniszczone i chyba troche przesuszone - gdyby nie ten spray to bym ich nie ujarzmiła xD
używam dosyć często, ale trzeba uważać, żeby nie przesadzić.

co do odbudowywania - miałam kiedyś świetny szampon z Timotei do brązowych włosów
bodażje ten:
Image
pachnie nieziemsko!
włosy wyglądały na zdrowsze i ładnie się błyszczały, również polecam.
R A W Я !
It means I love you in dinosaur!

Patryk fan <3

Awatar użytkownika
hepi
Absolwent

• Pochwały:8

błyszczące włosy!

Nieprzeczytany postprzez DJADFJKGU » 21 Cze 2010, 16:58

o happy_sad dzieki, tak sie sklada ze mam go w domu bo mama uzywa ale nigdy mi nie wpadlo do glowy zeby samej uzyc :D (to z Avonu) jak bede gdzies wychodzic to wyprobuje :D

poki co zamowilam sobie 2 nablyszczacze z Chi, Silk Olive Glaze i Shine Infusion :D czekam niecierpliwie na nie :faja:

Awatar użytkownika
DJADFJKGU

błyszczące włosy!

Nieprzeczytany postprzez Claudynka » 21 Cze 2010, 17:50

jedwab tak, jest fajny, ale trzeba uwazac na sklad, bo niektore jedwabie, np. popularny biosilk maja wysuszajace alkohole w dosc duzych ilosciach.

Biosilk'u ludzie nie chwalą z tego, co słyszałam.
Polecam Profisilk ze sklepu fryzjerskiego. Używam od dawna, chwalę niesamowicie i nie mam zamiaru zamienić go na żaden inny. Kosztuje ok. 15zł/30ml.
"Bo największą miłością jest miłość matki do dziecka.."

Awatar użytkownika
Claudynka
Przyjaciel

• Miejscowość:Tarnów
  • Pochwały:46

błyszczące włosy!

Nieprzeczytany postprzez Aglaja » 21 Cze 2010, 18:01

Najlepsze są odżywki z farb do włosów. Szkoda, że dołączają takie małe opakowania. Czasem uda mi się trochę mamie podprowadzić. Włosy są po tym błyszczące i miękkie. :)
Po raz pierwszy od wielu miesięcy ktoś patrzył na nią nie jak na piękną kobietę, lecz w sposób nieuchwytny, jakby przenikał na wskroś jej duszę, jej strach, jej kruchość.

Wyjdę z tego. Wierzę, że mi się uda.

Awatar użytkownika
Aglaja

• Miejscowość:Cataluña
  • Pochwały:13