Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1378059 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

architektura-egzamin wstępny z rysunku

Wszystko na temat studenckiego, często pieskiego życia ;)

Nieprzeczytany postprzez PrATeLlInKa » 05 Sty 2009, 16:59

Witam :)

Jestem w klasie maturalnej i chciała bym się dowiedzieć jak wygląda egzamin z rysunku na architekturze??
Wiem że dostaje się jakiś tekst i trzeba do tego cos narysować... ale czy moglibyście podać jakieś konkrety?? Jaki mogę dostać tekst i jak się zabrać?? :)

Jeśli chodzi o rysunek to jestem samoukiem i boję się że moje szanse na dostanie się na architekturę wnętrz są małe;/
Chciała bym się też dowiedzieć czy dużo ćwiczyliście przed tym egzaminem ??
Jakoś specjalnie się przygotowywaliście??
A może macie jakieś swoje prace które mogli byście tu umieścić, żebym mogła zobaczyć jak ma to wyglądać?? :)
'zawsze jest o czym myśleć, ale nie ma się czym martwić'
kolczyki-by-pratellina-t47836.html

moje-rysunki-t40497.html

Image
Image

Awatar użytkownika
PrATeLlInKa

• Pochwały:3

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez Aadek » 25 Sty 2009, 20:50

Z tego co wiem (mój brat się w tym roku wybiera na wrocławską politechnikę), od 20 lat na architekturę nie dostał się nikt, kto by wcześniej nie uczył się rysunku. Egzamin zależy od uczelni, o żadnym rysowaniu z tekstu nie słyszałam.
PrATeLlInKa napisał:Chciała bym się też dowiedzieć czy dużo ćwiczyliście przed tym egzaminem ??

Mój starszy od dwóch lat co tydzień jeździ na lekcje, wykonanie jednego rysunku (1 na tydzień) zajmuje koło 6 godzin. Sama oceń, czy to dużo, czy mało.
Tyle mogę pomóc. I powodzenia życzę.

Autor postu otrzymał pochwałę
"Zabrania się opuszczać pole bitwy zanim bestia padnie
Nakazuje się toczyć bitwę czysto i dokładnie"

Awatar użytkownika
Aadek

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 25 Sty 2009, 20:50

Awatar użytkownika
mgirl

Nieprzeczytany postprzez PrATeLlInKa » 26 Sty 2009, 10:30

dzięki za odpowiedź :)
Gdyby koś kto jest na architekturze mógł tu wstawić zdjęcia swoich prac była bym bardzo wdzięczna :)

moje-rysunki-t40497.html

Image
Image

Awatar użytkownika
PrATeLlInKa

Nieprzeczytany postprzez akinimod » 18 Lut 2009, 17:36

cześć :D Mam pytanie: jestem w kl. I Lo i chciałabym studiować architekturę. Czy już musiałabym zacząć chodzić na lekcje rysunku, aby zdać ten egzamin?? Proszę o odpowiedź :wink:

akinimod

Nieprzeczytany postprzez PrATeLlInKa » 18 Lut 2009, 18:19

akinimod, na lekcje rysunku nigdy nie jest za wcześnie :)
a im więcej rysujesz tym lepiej :)

moje-rysunki-t40497.html

Image
Image

Awatar użytkownika
PrATeLlInKa

Nieprzeczytany postprzez Gumak » 16 Kwi 2009, 22:12

Jeżdzę na rysunek od początku 2klasy LO. Jeżeli się zawezmę powinienem się dostać na wydział Urbanistyki i Architektury na politechnice wawskiej. Trzeba mieć rozszezona mature z maty, język angielski i zdać 3 egzaminy wstępne przynajmiej na 50 pkt na 100 każdy. Egzaminy są z geometrii, rysunku artystycznego i modelowania. Bez kursu nie ma szans.
nie ma, nie będzie.

Gumak

Re: architektura-egzamin wstępny z rysunku

Nieprzeczytany postprzez Aru » 16 Kwi 2009, 23:11

Tak. Aby dostać się na architekturę mój dobry znajomy musiał przejść trzy egzaminy. Pierwszym było przedstawienie swoich prac komisji. Było to 20 prac, które on przyniósł ze sobą. Komisja oceniała czy nadaje się on na architekturę.
Następnym etapem było stworzenie na dany temat jakiejś figury czy czegoś w tym rodzaju. Miało to być zrobione z papieru. Tematem było coś chyba w rodzaju "Wolność osobista", jedna dziewczyna np. przedstawiła to robiąc trzy różnej wielkości kwadraty z papieru i ustawiając je różnie. Inna przedstawiła to robiąc prowizoryczny karmnik dla ptaków.
trzecim egzaminem było przedstawienie swojej pracy komisji i omówienie swojej idei słownie.

Czy tak będzie u Ciebie - nie wiem. Aha, i jeszcze jedno - nie słuchaj ludzi, którzy mówią, że nie ucząc się rysunku u kogoś nigdy daleko nie zajdziesz. Ja też jestem samoukiem i już w tej chwili mam pewne miejsce na ASP we Wrocławiu. Głowa do góry, po prostu ćwicz i poświęcaj temu swój czas. Ja po zakończeniu studiów na Pedagogice na US również mam zamiar wybrać jakiś kierunek związany z rysunkiem. Może grafika komputerowa?

Pozdrawiam i życzę sukcesów. ;)
If you want to make an apple pie from scratch, you must first invent the Universe.

Awatar użytkownika
Aru

• Miejscowość:Szczecin
  • Pochwały:6

Nieprzeczytany postprzez Karolinn » 19 Kwi 2009, 19:39

PrATeLlInKa napisał:Jeśli chodzi o rysunek to jestem samoukiem

Obawiam sie,ze to nie mozliwe dostac sie na architekture, bez uczeszczania wczesniej na specjalne zajecia przygotowujace do egzaminu praktycznego. Tam zwracaja uwage na to,czego beda wymagac na egzaminie. Mozesz miec prawdziwy talent, ale nie wpasowac sie w 'klucz'. Dlatego, chociazby rok przydaloby sie uczeszczac na zajecia z rysunku, pod kątem architektury. Chocby po to, by poznac wymagania i pułapki egzaminatorów ;P

Ja slyszalam,ze losujesz konkretny temat, kazdy co innego, albo przynajmniej jakies pogrupowanie. Jedna kolezanka musiala narysowac cyrk, a inna wnetrze katedry barokowej.
Tak było na PG
Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co Ci sie trafi

Awatar użytkownika
Karolinn
Absolwent

• Miejscowość:Gdynia
  • Pochwały:8

Nieprzeczytany postprzez Jigga » 12 Maj 2009, 13:51

Ach jakie piękne bajeczki widzę w pewnym poście :)
Otóż droga koleżanko jeżeli nie masz talentu do rysowania, to nawet się za to nie zabieraj. Musisz umieć rysować różne rzeczy z głowy, bez tego ani rusz.
Jeśli posiadaj talent do rysowania, ale masz mało wprawy to lekcje rysunku mają jakiś sens.
W LO miałem koleżankę, która dojeżdżała na lekcje rysunku i mimo to nic nie wyszło z jej kariery architekta.
Poza tym przyda Ci się jeszcze wyobraźnia, bo jak przyjdą kreski to będzie nieciekawie :)
Image
"Only don't tell me you're innocent. Because it insults my intelligence and makes me very angry. "
"Don't use strong words. It makes you look weak"

Awatar użytkownika
Jigga

• Miejscowość:Olesno/Opole
  • Pochwały:1

Nieprzeczytany postprzez fusy » 12 Maj 2009, 15:34

PrATeLlInKa napisał:Chciała bym się też dowiedzieć czy dużo ćwiczyliście przed tym egzaminem ??
Jakoś specjalnie się przygotowywaliście??

ćwiczyć trzeba cały czas ;)
przed egzaminami radziłabym zapisac się na jakieś kursy/warsztaty, żeby trenować kreskę pod fachowym okiem chociaż te 2-3 h w tygodniu. to na prawdę wiele pomoże, wyłapiesz swoje braki i będziesz wiedziała nad czym musisz jeszcze pracować.
Jestem brakującym ogniwem między człowiekiem i szatanem

Awatar użytkownika
fusy

• Miejscowość:Wrocław
Użytkownik zbanowany

Nieprzeczytany postprzez PrATeLlInKa » 12 Maj 2009, 15:58

dzięki za wszystkie odpowiedzi :)
Niestety tak mi się wszystko ułożyło ze nie miałam czasu na lekcje rusunku...
Może teraz trochę poćwiczę bo w czwartek praktycznie kończą mi się matury...
Co będzie to będzie :)
Syszałam że na Białostockiej Polibudzie były przypadki kiedy dostawały się osoby niezbyt dobrze rysujące, które nigdy nie chodziły na kursy... może i mi się poszczęści :)
A jak nie to spróbuje za rok :)

moje-rysunki-t40497.html

Image
Image

Awatar użytkownika
PrATeLlInKa

Nieprzeczytany postprzez Jigga » 12 Maj 2009, 18:40

Możesz spróbować na Opolskiej polibudzie, bo podobno rusza u nas od października architektura. Z tego co słyszałem to w tym roku ma w ogóle nie być egza z rysunku, ale pojawi się mała czystka z rysunku w trakcie roku.
Tak przynajmniej slyszałem ;)
A jeśli chodzi o wykładowców to może być różnie, ale jest kilka naprawdę świetnych wykładowców z pasją.
Image
"Only don't tell me you're innocent. Because it insults my intelligence and makes me very angry. "
"Don't use strong words. It makes you look weak"

Awatar użytkownika
Jigga

• Miejscowość:Olesno/Opole
  • Pochwały:1

Nieprzeczytany postprzez PrATeLlInKa » 12 Maj 2009, 19:55

Jigga, dzięki :) muszę się nad tym poważnie zastanowić;p
a co do rysunków... mógłbyś zerknąć na moje? mam link w podpisie :)

moje-rysunki-t40497.html

Image
Image

Awatar użytkownika
PrATeLlInKa

Nieprzeczytany postprzez ewafm » 13 Maj 2009, 09:57

Każdy kto wybiera się na Architekturę powienien posiadać podstawowe umiejętności plastyczne. Na uczelniach publicznych najczęściej jest egazmin, trzeba przedstawić swoje prace itp. Ja jestem na trzecim roku Architektury Wnętrz uczelni prywatnej Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Tutaj nie ma egzaminów wstępnych i nie wymaga się przedstawiania prac. Szkoła ma też kierunek Architektura i Urbanistyka. Ja jestem zadowolona. Przed rozpoczęciem studiów dodatkowo poszłam na kurs przygotowawczy z rysunku, który prowadzi też ta uczelnia. Byłam po ogólnianku i miałam mało kontaktu z rysunkiem - głównie zajmowałam się tym w domu. Kurs przygotował mnie o wiele lepiej na studia i później miałam mniej z tym problemów. Zajęcia na pierwszym roku też były prowadzone w taki sposób, że radziłam sobie dobrze. Musiałam jednak więcej czasu poświęcić na rysunek niż osoby, które były po szkołach plastycznych.
Decyzji nie żałuję i jestem zadowolnona z wybranego kierunku i szkoły :)

ewafm

Nieprzeczytany postprzez Ewelina.90 » 02 Sie 2009, 19:34

Nie wiem, czy ktoś tu jeszcze zajrzy, jednak postanowiłam co nie co napisać, może komuś to się jeszcze przyda. ;) Co do egzaminu w Białymstoku- sama jestem studentką architektury właśnie tej uczelni i muszę stwierdzić, że nieprawdą jest, że dostają tu się ludzie, którzy nie umieją rysować. Może i kiedyśtak było- osoby słabsze zostały przyjmowane, ale nie dlatego, że jest tu niższy poziom egzaminów, tylko temu, że było dużo wolnych miejsc, które zostały 'zepełnione'. Jednak było to dawno... W tym roku na urbanistykę było 5,25, wnętrza 6,87, a krajobraz 1,32 osób na miejsce, więc widać, że egzaminatorzy mieli z czego wybierać.
Co do samych egzaminów- mogę ze stu procentową pewnością powiedzieć, że niesamowiecie trudno, żeby nie powiedzieć niemożliwie, przejść je bez odpowiedniego przygotowania na kursie.
Talent to jedno, warsztat to drugie. Sama od zawsze rysowałam, malowałam... I też zastanawiałam się, czy arto wydawać duże pieniądze na naukę czegoś, co przecież umiem. Jednak postanowiłam spróbować.. I chwała za to Panu Bogu. Samemu nie da się nauczyć rysunku od strony technicznej. Nie narysuje się ani martwej, ani pracy z wyobraźni tak, aby byłaby to pełnoplastyczna kompozycja poprawna pod każdym względem. Na egzaminie komisja nie tylko sprawdza czy rysunek jest estetyczny i oddaje charakter tematu, ale też czy wporządku jest perspektywa, czy kandydat posiada nie tylko wyboraźnie, ale i umiejętności. Jedynie na kursie isteniej możliowść dowiedzenia się o różnych rzeczach, na które wcześniej nie zwracało się uwagi, a które są podstawą zaliczenia pracy. Tak więc naprawdę namawiam do udziału w lekacjach przygotowujących. Najlepiej na politechnice, którą się wybiera. W Białymstoku kurs rozpczyna się w pażdzierniku, trwa do końca kwietnia. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę, trwają 3 godz. Cena- 1000zł. Jednak jest to najlepsza z możliwych opcji dla soób, które chcą zagłebić tajniki rysunku i mają podstawy. Jeżeli jest się trochę 'do tyłu' radzę wybrać jakieś studio, do którego można przychodzić nawet codziennie. Opcja, niestety, znacznie droższa... I najlepiej zdecydować się na coś jak najwcześniej, rok przed to już ostatecznośc... I oczywiście, ćwiczyć, ćwiczyć samemu. W domu, w parku... A potem już tylko zostać studentem. Pozdrawiam. ;)

Ewelina.90