Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1374877 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Afiszowanie się?

Tu możecie pisać na luźne tematy zupełnie nie związane z forum.. Dyskutować, kłócić się i takie tam. Oczywiście bez przesady.

Afiszowanie się?

Nieprzeczytany postprzez Lunette » 20 Paź 2012, 16:27

Hej!
Chciałam was zapytać co sądzicie o nadmiernym afiszowaniu się ze wszystkim, co się tylko zadzieje?
Przykład: wczoraj byłam ze znajomymi na drinku. Jedna z koleżanek jest niezbyt pijąca, połowę swojego drinka ,,oddała" (czyli tak namawiała nas do spróbowania, że jej zostało jedynie z pół szklanki). Dziś natomiast wstawiła zdjęcie na facebooka z podpisem ,,Wczorajsze drinki były przepyszne!", a potem na tablicę jednej z wczorajszych koleżanek tekst ,,To kiedy następny drink, kochana?". :? Jakby to jeszcze była jakaś wykwintna restauracja, pierwszy drink w jej życiu albo sama by go przygotowała - OK. Ale takie afiszowanie się, że wypiło się 20 ml alkoholu jest.. po prostu dziwne.

Co wy sądzicie o takich sytuacjach? Znacie osoby, które tak robią? Denerwuje was to czy raczej jest wam wszystko jedno?

Awatar użytkownika
Lunette

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Afiszowanie się?

Nieprzeczytany postprzez mwk1 » 20 Paź 2012, 16:35

Lunette napisał:Co wy sądzicie o takich sytuacjach?

Że to żałosne zachowanie panujące wśród młodzieży - zresztą jak te wszystkie portale społecznościowe.

Chcesz pij, pal, ćpaj, ale nie wrzucaj z tym zdjęć na fb, bo to straszna pozerka.
Przeszłość jest jak rozbite lustro. Próbując ją poskładać ponownie w całość, możesz się nieźle poharatać.

Awatar użytkownika
mwk1

• Miejscowość:Pokój którego nigdy nie było.
  • Pochwały:21

Afiszowanie się?

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 20 Paź 2012, 16:35

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Afiszowanie się?

Nieprzeczytany postprzez dziewczyna39 » 20 Paź 2012, 16:48

naprawde zalozylas na forum temat, bo twoja kolezanka napisala na fb, ze drinki jej smakowaly? ja nie rozumiem.

znam mnostwo ludzi, ktorzy chwala sie swoim durnym zyciem. jesli nie maja nic lepszego do roboty, to czemu nie? mozna albo postawic ich w centrum swojej uwagi i byc kolejna owieczka w stadzie, albo skupic sie na sprawach, ktore motywuja i interesuja. to naprawde jest takie proste;)
I'm waiting for the rain
to wash who I am

Awatar użytkownika
dziewczyna39
Absolwent

• Miejscowość:Kraków
  • Pochwały:12

Afiszowanie się?

Nieprzeczytany postprzez Helende » 20 Paź 2012, 16:56

dziewczyna39 napisał: jesli nie maja nic lepszego do roboty, to czemu nie? mozna albo postawic ich w centrum swojej uwagi i byc kolejna owieczka w stadzie, albo skupic sie na sprawach, ktore motywuja i interesuja. to naprawde jest takie proste;)
No właśnie ;) Pewnie jakbym się zastanowiła nad tym głębiej i zaczęła korzystać z twarzoksiążki częściej niż raz w tygodniu dla wysłania wiadomości, to bym znalazła u siebie takich znajomych. Nijak mi to jednak nie przeszkadza w życiu, mam wszakże swoje - po co miałabym się przejmować czymś takim? A w pewnym sensie to nawet zabawnie musi być poczytać takie przechwałki i nalegania czasem ;)
I am Jack's complete lack of surprise.

He's got more brains than a brain pie. Oh... Brain pie! Perfect!

Awatar użytkownika
Helende

• Miejscowość:Szczecin
  • Pochwały:13

Afiszowanie się?

Nieprzeczytany postprzez Tkaczens^ » 20 Paź 2012, 16:59

dziewczyna39 napisał:naprawde zalozylas na forum temat, bo twoja kolezanka napisala na fb, ze drinki jej smakowaly? ja nie rozumiem.

Moja pierwsza myśl.

To przeważnie dziewczyny chcą być w centrum uwagi, a że nie są w realu, to starają się zaistnieć na fejsie. Myślą,że jak dostaną kilka lajków, to poczują się lepiej. No nie wiem co w tym jest, ale dla mnie to głupota do kwadratu. No,ale tacy są już ludzie, niestety.
Put a gun to my head and paint the walls with my brains!

Awatar użytkownika
Tkaczens^

• Miejscowość:Oleszna
  • Pochwały:38

Afiszowanie się?

Nieprzeczytany postprzez Czo » 20 Paź 2012, 17:26

Dla mnie to zwyczajna głupota, jak ktoś coś chce robić to niech robi, ale bez przesady żeby ogłaszać to całej społeczności.
Znam mnóstwo ludzi, którzy robią podobnie, w sumie to nawet zabawne jak się czyta konwersacje takich osób ^^
You can fight, but tonight
There's nothin' you can do.

Awatar użytkownika
Czo

• Miejscowość:Trójmiasto

Afiszowanie się?

Nieprzeczytany postprzez Black Haze » 20 Paź 2012, 23:37

Tkaczens^ napisał: To przeważnie dziewczyny chcą być w centrum uwagi, a że nie są w realu, to starają się zaistnieć na fejsie. Myślą,że jak dostaną kilka lajków, to poczują się lepiej.

Zgadzam się. Zwykle dużo zamętu wokół siebie na facebooku robią osoby, które raczej są średnio popularne w realu. Może dziewczyna chcę się grupie przypodobać.
"Million stars are falling down
While
I'm
waiting
for
y o u"

Awatar użytkownika
Black Haze
Kumpel

• Miejscowość:Leszno
  • Pochwały:35

Afiszowanie się?

Nieprzeczytany postprzez Neosha » 21 Paź 2012, 08:21

Może dziewczyna próbuje się dowartościować czy co ;) Nie wiem. Kiedyś podobne poczynania jak Twojej koleżanki bardzo mnie drażniły, bo nie interesowało mnie to co dana osoba robi i jeszcze się w durny sposób tym chwali. Teraz takie zachowanie jest dla mnie obojętne i nie zwracam uwagi na to. Najlepszą bronią jest obojętność.
Czo napisał:w sumie to nawet zabawne jak się czyta konwersacje takich osób ^^

Zgadzam się i często sama tak robię, że czytam i mam ubaw :mrgreen:
Trzy są źródła ludzkich popędów i pragnień: dusza, rozum i ciało.
Pragnienia duszy - rodzą przyjaźń,
rozumu - szacunek,
ciała - pożądanie.
Dopiero połączenie tych trzech pragnień rodzi miłość. Pწ

MRS.

Awatar użytkownika
Neosha
Moderator

• Pochwały:104

Afiszowanie się?

Nieprzeczytany postprzez vetus » 21 Paź 2012, 15:43

Zauważyłem pewną matematyczną zależność. Ilość własnego 'ja' udostępnianego na portalach społecznościowych jest odwrotnie proporcjonalna do ilorazu inteligencji danej jednostki.

Już mi się nawet nie chce śmiać z takich osób, bo przestało mnie to bawić. Młodzież jest dzisiaj totalnie odmóżdżona, pozostaje mi jedynie cieszyć się z tego, że załapałem się na pokolenie Pegasusa, RTL7 i tak dalej.

Awatar użytkownika
vetus
Kumpel

• Pochwały:69
  • Ostrzeżenia:1

Afiszowanie się?

Nieprzeczytany postprzez kozinka » 21 Paź 2012, 16:06

Dla mnie jest to śmieszne i smutne za razem. Taka chęć zabłyśnięcia. Dziecinada. Takim ludziom mówię N I E!
Słuchaj swego serca. Ono wie wszystko. <3

Awatar użytkownika
kozinka

Afiszowanie się?

Nieprzeczytany postprzez heill » 21 Paź 2012, 16:13

vetus napisał:Zauważyłem pewną matematyczną zależność. Ilość własnego 'ja' udostępnianego na portalach społecznościowych jest odwrotnie proporcjonalna do ilorazu inteligencji danej jednostki.

Haha co prawda to prawda.

Sama mam okazję podziwiać interesujące wpisy na facebooku o tym, jak to się ludzie wspaniale bawili na wczorajszej imprezie, którą koniecznie trzeba w najbliższym czasie powtórzyć. I o tym jakie niesamowite pijacke zabawy miały na niej miejsce. Osoby, które nagminnie piszą tego typu posty zaczęłam po prostu 'ukrywać', bo ileż to można czytać o "krejzolskich imprezkach" albo o tym (jak przed chwilą miałam okazję przeczytać), że chłopak rzygał dzisiaj od 12 do 14 cztery razy. Urzekające. Cóż, dzisiaj modne jest szpanowanie tym, że się pije. Niektórzy chcą być koniecznie "na bieżąco" lub w centrum uwagi. Jeśli nie potrafią na żywo to przynajmniej na facebooku.
Życie ma tyle barw i to wstyd znać tylko jego podstawowe kolory.

Awatar użytkownika
heill

• Pochwały:20

Afiszowanie się?

Nieprzeczytany postprzez fatalis. » 21 Paź 2012, 16:33

vetus napisał:Zauważyłem pewną matematyczną zależność. Ilość własnego 'ja' udostępnianego na portalach społecznościowych jest odwrotnie proporcjonalna do ilorazu inteligencji danej jednostki.

Bez przesady. Ci, którzy klikają dużo "Lubię to!" też pokazują jakąś część swojego "ja" na portalu, a nie zawsze okazują się skończonymi debilami.
Ja ogólnikowo mówiąc, raczej nie korzystam zbyt aktywnie z takich wynalazków jak twarzoksiążka. Założyłam ją we wrześniu, bo w szkole chcieli mieć jakiś masowy kontakt inni uczniowie.

Takie wpisy na zasadzie afiszowania się z swoim aktywnym imprezowo stylem życia, staram się po prostu ignorować.
"Ci, którzy śpią za dnia, wiedzą o wielu rzeczach niedostępnych dla tych, co śpią tylko nocą."
Edgar Allan Poe

Awatar użytkownika
fatalis.

• Pochwały:1

Afiszowanie się?

Nieprzeczytany postprzez Blu » 21 Paź 2012, 16:51

Lunette, hej, nie pomyślałaś,że może bierzesz wszystko aż zanadto do siebie?

Ich życie, ich sprawa - jeżeli chcą roztaczać w okół siebie pozory (bo zakładam, że tylko tak to zachowanie można można sklasyfikować) bycia na prawdę 'kimś" na ich własny, odrobinę niedorzeczny to fakt sposób- trudno. Tak się zachowywali, zachowują i domniemam,że zachowywać będą. A jeśli nie podoba Ci się zamieszczanie różnych treści na portalach społecznościowych, to w takim razie to ignoruj. Może ewentualnie jakaś petycja o "nie lubię tego" obok 'lubię to' i problem z czasem się rozwiąże sam.
Jakby nie patrzeć, takie strony jak nieszczęsny (w okół którego ostatnimi czasy tyle szumu i złorzeczeń) facebook,który niczym nie zawinił, służą do przekazywania wszelakich opinii, myśli, zdjęć etc. Trzeba umieć to robić z głową, a dla każdego to znaczy co innego. Więc może nie potrzebnie robisz tyle afery wokół jednego drinka, który wcale nie miał być wypity - tak,nawet do połowy - w celu afiszowania się nim.
'to wódka?- słabym głosem zapytała Małgorzata. Kot poczuł się dotknięty i aż podskoczył na krześle.
- Na litość boską, królowo- zachrypiał- czy ośmieliłbym się nalać damie wódki?

-to czysty spirytus.

Awatar użytkownika
Blu

• Pochwały:17

Afiszowanie się?

Nieprzeczytany postprzez givemereason » 21 Paź 2012, 17:12

ani mnie to grzeje, ani ziębi. Niektórym chyba robi się lepiej, jak przeleją pół życia i tyleż emocji z nim związanych na fejsa, ja mam akurat odwrotnie, no trudno. Co kto lubi :wink:
[...] zdradzacie ideały humanizmu, przymykając oczy na to, co się tutaj dzieje. Europejczyk z Zachodu to z natury egoista i faszysta. Nie potraficie stworzyć niczego nowego, umiecie jedynie mnożyć pieniądze i pochłaniać snickersy.

Asne Seierstad, "Dzieci Groźnego"

Awatar użytkownika
givemereason

• Pochwały:4

Afiszowanie się?

Nieprzeczytany postprzez Pizzaro » 21 Paź 2012, 17:27

Jeżeli zrobiła tak raz to w czym problem ? Faktycznie, ostatnio nastała moda na afiszowanie się wszystkim na portalach, co przejawia się w jakichś obrazkach ze stron, wklejanie miliona zdjęć, podpisów etc. Rozumiem, że można tak zrobić raz na jakiś czas. Z drugiej strony będąc na tego typu portalach samoistnie zgadzamy się na oglądanie treści od znajomych, bo taka jest prawidłowość. Dręczy Cię idiotyzm innych ? Schowaj swój i usuń konto na facebooku.
Image
Image

no more heroes.

I'm out on the edge and I’m screaming my name
Like a fool at the top of my lungs
Sometimes when I close my eyes
I pretend I'm all right but it's never enough

[...]

Hello, hello
Anybody out there
Cause I don't hear a sound

Awatar użytkownika
Pizzaro
Absolwent

• Miejscowość:Częstochowa.
  • Pochwały:125

Wyświetlanie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Do góry